• 10 Ağustos 2017, Perşembe 7:56
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Karşı Mahalleden Kahraman Çıkarmayı Pek Severiz!

CHP’li Mustafa Akaydın “Milli Bayramlarımızı unutturup bir faciayı kutluyorlar. O ölen 250 kişinin katili devlettir, bunu açıkça bir vekil olarak söylüyorum” sözleri büyük tepki aldı. Ve her zamanki gibi CHP lideri bu sözler karşısında suskunluğunu koruyor. Zaten konu ülke adına olumlu bir şey veya ülkesine edilmiş laf olduğunda ne zaman konuştu demek yanlış olmaz!

Aslında ne Akaydın’a söyledikleri için ne de Kılıçdaroğlu’na söylemedikleri için kızmaya gerek yok!

15 Temmuz gecesi vekillerinin ve genel başkanın nerede olduğu zaten herkesin malumu o halde “malumun tekerrürü” deyip geçeriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  dün Giresun'da CHP lideri için “Bu dağıtmış, sıyırmış” ifadelerini kullanmıştı. Haksız da değil, zira siyaseten bir partiye değil tamamen kendi ülkesine muhalefet eden bir Kılıçdaroğlu ve kurmayları var karşımızda...

Milli Bayramlarımızın unutturulmaya çalıştığını söylüyorlar fakat bence kendileri o kutladıkları bayramların ne anlama geldiğini çoktan unutmuşlar bile. Kimsenin milli bayramları unutturmaya niyeti yok fakat yılarca bu ülkede dini yok etmeye çalışıp dini bayramları unutturmaya yozlaştırmaya çalışmak isteyenleri de bu millet çok iyi biliyor.

Siyaseten dökülüyorlar!

Hadi ona siyaseten dökülüyorlar diyelim fakat düşmanlarımız ile aynı dili konuşarak onlarla hareket edenlerin kimseye milli veya dini bayram dersi vermeye hakkı da yok haddi de yok!

Sözüm ona güya korumaya çalıştıkları milli bayramların ruhuna vakıf olsalar zaten 15 Temmuz ne anlama geliyor anlamış olurlardı...

Gezi'de devlete karşı illegal örgütlerle ortalığı karıştırmaya kalkanlar 15 Temmuz gecesi haliyle tankların karşısında olamazlardı.

İşte bu yüzden ne CHP’li vekillerin ne de CHP liderinin milli ya da dini bayram hassasiyetini bu millete inandıramazsınız.

Atatürk’ün kurduğu bir partiye ve Atatürk’ün arkasına ve anısına sığınarak yıllardır hazıra konmuş zengin çocukları gibi yediler bitirdiler.

Geldikleri durum ortada!

Millet nerede, onlar milletin karşısındalar!

Düşman nerede, onlar soluğu onun yanında alıyorlar!

Netice: CHP budur ve asla değişmez, değişeceğine inanalar da sadece bir rüya görmüş olurlar o kadar!

***

Malumunuz Nuray Mert “Müftüler nikah kıysa ne olur” diye bir yazı yazdı ve Cumhuriyet gazetesinden kovuldu.

Ben hiç şaşırmadım çünkü Cumhuriyet gazetesinin ne olduğunu zaten hepimiz biliyoruz.

Ve yıllardır söylediğimiz gibi “bunların eline fırsat geçse dindar insanların canına okurlar”.

Evet, gazetenin tavrına hiç şaşırmadım da bizim mahallenin gazeteyi eleştireceğim derken adeta Nuray Mert'ten bir kahraman çıkarmaya çalışmalarına çok şaşırdım.

Nuray Mert’in kafa yapısı ve bugüne kadar yazdıklarını unutarak onu kahramanmış gibi göstermek sadece ezikliktir.

Ha! Kırk yılda bir güya bir şey yazdı ve bizleri kutsamış oldu öyle mi?

Ona minnettar mı kalacağız?

Tabii ki işten çıkarılması faşistliktir, buna sonuna kadar karşıyız lakin tepkilerimizi verirken bilinçli olmak lazım!

Fakat bizim mahalle kendi iyi adamlarını öğütmeyi ve karşı mahallenin kazık atmışlarını kahraman yapmayı pek sever!

Belki de bu yüzden başımız sıkıntıdan kurtulmuyor!

Düşmanlarımızın bize dost olacağını zannederek onlara yaranmaya çalışıyoruz ve her seferinde de bu yaranmaya çalıştıklarımızdan darbe alıyoruz.

Bayanlar, baylar akıllı olalım!

2019 ve hedef 2023 önemli ve önemli olduğu kadar da zor ve meşakkatli!

Ne ucuz kahramanlıklarla ne de bize darbe vurmuş ağzına geleni söylemişlerden çıkartacağımız kahramanlarla bu yolda emin ve güvenli yol alamayız...

Her türlü haksızlığa ve faşizme karşıyız lakin bize yapılanları unutmanın ahmaklık olduğunu da hatırlatmak isterim.

Ne demiş düşünür: Size yapılanları affetmek büyüklük, unutmak ahmaklıktır.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Yaşar Yürkkorur Yaşar Yürkkorur 10.08.2017 21:22

Sevda Hanım yazınızın son cümlesi '' SİZE YAPILANLARI AFFETMEK BÜYÜKLÜK, UNUTMAK AHMAKLIKTIR...'' tamamının özeti.. Büyük harflerle, Bold ve tırnak içinde yazılacak kadar önemlidir...

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık