• 15 Haziran 2017, Perşembe 14:18
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Mesele adalet değil, “Siz hala anlamadınız mı?”

Gezi olaylarından bu tarafa her fırsatta ikinci bir Gezi hareketi başlatmaya çalışan CHP bir kez daha başrollerde sahnede. MİT tırları davasında 25 yıla mahkûm olan Enis Berberoğlu için Perşembe günü Ankara Güven Park’ta eylem başlatacağını açıklayan CHP, acaba neyin peşinde...

15 Temmuz darbe girişimiyle, FETÖ’nün nasıl bir örgüt olduğunu anlayamamış! Akıl hocaları ne derse onu yapan bu ana muhalefet, şimdi yine halkı sokağa dökme ve milleti birbirine vurdurma derdinde. 15 Temmuz gecesi millet sokakta tanklara silahlara karşı demokrasi için canını verirken, Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine saklanan Sayın Kılıçdaroğlu bugün Enis Berberoğlu için milleti sokağa dökmeye çalışıyor.

Ne kadar inandırıcı öyle değil mi?

Gezide TOMA’lara saldıran CHP’li vekillerden hangisi 15 Temmuz’da bir tankın önüne geçmiş acaba?

Ayrıca Enis Berberoğlu’nun 14 Haziran’da; kararın Yargıtay’a gitmeden tutuklanmasını da şuracığa bir kenara koyalım derim.

14 Haziran’da tutuklama...

Ertesi gün CHP eylem kararı alır...

Ve aylardır FETO kumpasçılarının yaptığı 15 Haziran’da eylem söylemleri...

Ve tabi tutuklanan CHP’li vekile ilk destek de HDP’den gelir...

Hepsi birer tesadüf, öyle mi?

Tabi (!)

“Hendek kazan arkadaşların” temsilcilerinden ne beklenirdi ki? “Körler sağırlar, birbirini ağırlar”.

CHP’nin geleneklerinden gelen huyudur eylem, darbe, kışkırtma, kalkışma. Bu eylem çağrısının amacı Türkiye’yi germekten başka ne olabilir ki?

Kılıçdaroğlu ve kurmayları hala ülkesini Batı’ya şikayet edip “Gelin bize müdahale edin!” diye çağrı yapıyor; “ Türkiye’yi hala terör örgütlerine yardım eden ülke olarak göstermek için çabalıyor.

Bir de şunu şuraya koyalım: Sürekli “Erdoğan terör örgütüne silah gönderiyor.” diyen CHP’lilerin birini “Terör örgütleri Amerika’nın ve Batı’nın eseridir.” dediğini duydunuz mu?

Tabi ki hayır!

Söylesinler de görelim...

Evet, bu ülkede veya herhangi bir ülkede izin alınmadan, saati belli olmayan, sınırları belirlenmemiş, kamu düzenini bozmaya yönelik

her eylem gayrimeşrudur ve bunu bu şekliyle yapanlar bedelini öderler. Bu eylem kararının tek amacı yargıyı ve hükümeti provoke etmek, milletin huzurunu bozmak, o kadar...

 

Kılıçdaroğlu ve CHP’nin en iyi bildikleri şey kriz çıkarmak ve krizlerden fırsatlanıp iktidar olmaktır. Fakat maalesef onların özlediği, hasretini çektiği o Türkiye yok artık.

Milleti tanımayan, milleti her zaman yok sayan bu CHP zihniyeti, bu milletin artık eski millet olmadığını kabul etmediği için Gezi’de, 15 Temmuz’da ve her fırsatta olduğu gibi bu kriz çalışmalarını eline yüzüne bulaştırıyor.

Herkes rahat olsun yine öyle olacak!

Ellerine yüzlerine bulaştıracaklar!

Sonrada “Niye millet CHP’ye oy vermiyor”muş…

Milleti öyle bıktırdılar ki, oyu bırak, bu millet CHP günahını istese onu bile verecek değil...

Bu vatansever millet ne zaman sokağa çıkacağını bilir.

15 Temmuz’da neden sokağa çıktıysa, o şartlarda sokağa çıkar.

Bu millet, Kılıçdaroğlu’nun lafıyla değil sokağa, cama bile çıkmaz!

Gezi’de kimler sokağa çıktıysa ancak o ruhtakiler sokaklara çıkarak gayrimeşru olaylara imza atarlar, o kadar.

MIT tırları meselesi, bir gazetecilik olayı değil, devlete karşı işlenmiş bir suçtur ve bunun da cezası vardır. Enis Berberoğlu da bu bağlamda gazetecilik kisvesi altında devlete karşı suç işlemiştir ve gerçek gazeteciler de bunu çok iyi bilirler.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına “EVET” diyen CHP, bu dediğine karşı eylem için sokaklara iniyor, varın gerisini siz düşünün.

Ve ayrıca şunu da hatırlatalım: Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın’ın geçen günlerde yazdığı bir yazıda, Enis Berberoğlu’nun FETÖ’nün imamı olduğu bilgisi yer alıyordu.

Çok önemli detaylardan bir diğeri ise CHP’nin sözüm ona adalet için yapacağı eylemin tanıtım pankartında Kılıçdaroğlu’nun arkasına koydukları askerlerin de ne mesaj verdiğini hepimiz anladık. Hala ama hala askeri arkasına alıp illegal yollarla adalet ve demokrasi arama peşinde.

Bu afişte resmen tehdit yok mu!

Diğer bir anlamı da “Biz seçimle asla iktidar olmayız!”

Adeta, “MİLLETE TEHDİT ASKERE MESAJ” vermiş Kılıçdaroğlu...

Bu millet o mesajı Gezi’de, 15 Temmuz’da ve ülkede kaos çıkarılmaya çalışıldığı her ortamda doğru aldı. Bir tehdit söz konusu olduğunda da neler yapabileceğini 15 Temmuz’da gösterdi.

Tüm bunlara rağmen FETÖ’cüler 15 Haziran’da darbe algısını yaymaya çalışırken aynı tarihte CHP’nin Güven Park’ını Gezi Parkı’na çevirme çabasının anlamı nedir sizce!

Durum gayet açık ve net!

Ve nasıl ki, Gezi’de sözüm ona adalet ve demokrasi için ortalığı yakıp yıkanlara coşku verenler, “Mesela ağaç değil siz hala anlamadınız mı?” demişse...

Bugünde konu aynı yani “Mesele Enis Berberoğlu değil siz hala anlamadınız mı?”

Mesele adalet değil, “Siz hala anlamadınız mı?”

Ve hatta diyoruz ki, bu millet meselenin ne olduğunu gayet iyi anladığı için hiçbir provokasyona gelmeyecek.

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’dır ve onun talimatından başka bir talimata da kulak asacak değildir.

Bunların amacı milleti germek, ortalığı karıştırmak ve çıkacak kaostan nemalanmak, ülkeyi 1990’lara götürmek...

Fakat başaramayacaklar çünkü bu millet 15 Temmuz’da bütün korkularını yendi...

Onlar uğraştıkça millet daha da kenetleniyor...

Şimdi şu Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş olayına gelince: Aslında yürüseler çok iyi olur, belki kendi iktidarlarında 70 sente muhtaç bıraktıkları Türkiye’nin yaptığı yollara ayak basarlarsa “Biz nerede yanlış yaptık!” derler.

Bence yürüsünler; anca giderler...

Milletin tersine yürümeye alışık oldukları için kendi belirsizliklerinde kaybolup giderler o kadar.

Netice: asla provokasyona gelmeyeceğiz, normal hayatımıza devam edeceğiz; devletimize en büyük faydamız budur.

Lider “LİDER” olunca millet de millet olma şuuruyla hareket ediyor.

Anlayana “15 Temmuz” yeterli; anlamayana, gerekirse “milyonlar evinde hazır asker!” vatan için ölmeye yeminli.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık