• 13 Şubat 2017, Pazartesi 0:00
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Milleti Anlayan Siyasette Başarılı Olur

HDP’li bir vekil “evet” diyen Allah’ı inkar etmiş diyor. Bu durumda sormak lazım “Aziz Vekil” “Hayır” diyenler cennete mi gidecek!

Veya bölge bölge hayır diyenlerin cennetteki makamları nasıl olacak!

Ya peki sayın vekil kararsızların akıbeti ne olacak, onlar sonsuza dek lanetlenecek mi?

Ha, bir de geçersiz oy atacaklar var, onlar hakkında nasıl bir fetva vereceksiniz!

Öncelikle Allah’a doğru inanan bir kişi böyle saçma bir söylemde bulunmamalı.

Sanki yeni Anayasa'da İslam’ın ve imanın şartlarını oylayacağız!

Hayır, terör örgütlerini arkasına almış bir partinin vekili olarak bunu söylemek ise trajikomik bir durum. Terör örgütleri ne kadar Allah’a inanıyor acaba?

Ve terör örgütü üzerinden siyaset yapmak dinin hangi yasakları içinde acaba bir öğrense çok iyi olur!

Ayrıca insanları katleden terör örgütünü arkasına alarak kimse kimseye din, ahlak dersi veremez. Hele hele HDP  ve vekilleri bunu hiç yapamazlar.

Milleti inançları üzerinden etkileyecek son parti bile değildir HDP...

HDP’li vekil “Evet” diyenleri kafir ilan edeceğine Allah’ın emirlerine bütünüyle isyan ederek insanları katledenlere arka çıkmanın vebalini bir araştırsa iyi olur.

***

Diğer taraftan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “"Emin olun, biz kazanacağız. Çünkü biz haklıyız" diyor!

Daha şimdiden "evet" diyecekleri “HAKSIZ” ilan ederek millete sesleneceğini mi sanıyor.

Sayın Kılıçdaroğlu, milletin tamamına seslenmesi gerektiğini ne zaman öğrenecek!

Milletin tamamını tanımayı ne zaman öğrenek?

Bu milletin tamamının Cumhur olduğunu ne zaman kavrayacak?

Bütün söylemlerine baktığınızda sadece kendine oy veren kitlelere konuştuğunu, kendilerine oy vermeyen kitleleri de sürekli küçümseyerek veya “ya bizim gibi düşünürsünüz ya da bizim için yoksunuz” kıvamında itham ettiğini görüyorsunuz...

Yenikapı ruhunun manasını hiç bir zaman anlayamadılar!

Yeni Anayasa yıllarca ve halen millete bu zihniyetle bakanların işine gelmediği için itiraz ediyorlar. Yıllarca hiç bir iş, proje, strateji üretmeden sadece söylemlerle siyasetlerini yürütüp koltuklarını koruyanlar için yeni anayasa tabiki bir kabustur.

Yeni Anayasa ile artık kaliteli siyaset ve siyasetçi olma zorunluluğu doğuyor. Sadece rakibini kötüleyerek siyasette kalamayacaklar. Üretmeleri, çalışmaları, milleti gerçekten ikna etmeleri gerekecek. “Meclise bir girelim, yeter" diyerek yol alamayacaklar. Adaylarının ve yaptıklarının güçlü olması gerekecek.

Yıllardır kolay ve ucuzcu bir siyaset ile makam ve koltuğa alışmışların yeni Anayasa'dan rahatsız olmaları gayet doğal.

Tabi bu kafayla halen gözden kaçırdıkları konu şu: Bu millet artık “lafla peynir gemisi yürümediğini” gayet iyi öğrenmiş, anlamış ve çalışanı, üreteni başa getirmesi gerektiğini biliyor.

“Milleti anlayan siyasette de başarılı olur”

CHP ve kurmaylarının en büyük zafiyeti de “milleti anlayamamak” hatta anlamamak için direnmek olduğu için bu haldeler...

Hoş! CHP’nin bu zamana kadar istemediklerinin ne kadar ülke menfaatine olup olmadığının da hepimiz farkındayız...

En basitinden üçüncü köprü, havalimanı, Marmaray vs...

Milletin hayatını kolaylaştıracak ülke menfaatine ne varsa karşı çıkıp sonra halkçı geçinmelerine artık bu millet inanmıyor.

Demokrasi gereği halkın seçtiği parlamentodan geçen yeni Anayasa son kararı milletin vermesi için halka sunuluyor... Mühür millete karar milletin! Ve bu kararın yüzde oranları da tüm dünyada olduğu gibi matematiksel olarak %50 +1 ‘dir...Biz buna kısaca “DEMOKRASİ” diyoruz...Tabi sonuç lehlerine çıktığında “Demokrasi” çıkmadığında “ kalan yüzde şu kadar ne olacak” diyerek siyaset yapanları gerçek demokrasi ile ikna etmeniz mümkün olmaz. Zira yıllarca kendi gibilere yaşama hakkı tanıyanların bünyesi gerçek demokrasiyi kaldıramaz.

Mevcut Anayasa 1980 darbe sonrası yapılmış adeta “darbeli bir Anayasa” iken ve 15 Temmuz gibi bir durumu ülkede yaşamış iken hala mevcut Anayasa neyinize yetmiyor diyerek konuşmak akıllara zarar değil mi?

Hem Cumhuriyet derler...

Hem bağımsızlık derler...

Hem özgürlükler derler...

Hem demokrasiye inancımız sonsuz derler ama bir darbe sonrası Anayasa için direnip yeni bir Anayasaya “hayır” derler...

Referandum da yeni Anayasa için ne diyeceksiniz sorusuna “hayır” diyen ve ardından “ peki 18 maddeyi okusanız ve tatmin olsanız “evet” der misiniz” sorusuna “hayır” diyen bir zihniyetten ülke menfaati adına ne bekleyebilirsiniz ki?

İstemediği bir siyasi görüş veya bir lideri sevmediği için ülke adına yapılan faydalı işlere “hayır” demek nasıl bir milli ruhtur anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu yeni Anayasa ile ülkemizin üzerine çöken bütün kara bulutlar bir bir dağılacak inşallah. Yıllarca bu ülkeyi sömürenlerin elinden  güçleri gidiyor ve gerçek sahibine yani milletin eline geçiyor.

Daha yolun başındayken çirkin belden aşağı saldırılara, iftiralara başladılar. Fakat her zaman dediğimiz gibi bu millet 15 Temmuz gecesi bütün korkularını yendi ve ülkesi adına nerede duracağını gayet iyi biliyor.

Bu ülke ve millet artık darbe sonrasının ürünü bir Anayasa ile değil sivil bir Anayasa ile yeniden şahlanacak ve kimse ama hiç kimse ve hiç bir güç buna engel olmayacak. NOKTA!

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık