• 05 Ocak 2017, Perşembe 10:36
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Önce “Selamünaleyküm” ile başlar, Sonra “Allahuekber”

Vay vay vay!

Son bir aydır sosyal medyada özellikle Twitter’da bir sürü sahte hesaplar açılmaya başladı. Bu hesapların paylaşımları sanki AK Parti taraftarlarıymış veya çok dindar insanlarmış gibi gösterildi. Yılbaşı öncesi bu hesaplar devreye girip “Yılbaşı kutlamak haramdır” paylaşımlarını özellikle yaptılar. Her paylaşım farklı bir algı operasyonu öncesi atılmış bir adımdı. Ve en son REİNA patlaması sonrası “farklı yaşam tarzları algısı üzerinden “Laik- Dindar” tartışmasını başlattılar. Ve bu söz ettiğim sahte hesaplar da bu tartışmayı sosyal medyada yaymaya çalışıyorlar.

Malum medyanın sözcüleri de canlı yayınlarda bunları köpürtmek için her türlü konuştular ve halen de konuşmaya devam etmekteler.

Hep söylediğimiz gibi tüm bunlar İslam’a karşı açılmış bir savaştı. İslam dinin içini boşaltıp, yozlaştırıp, Hıristiyanlaştırarak modernlik paravanı arkasında Müslümanları özünden koparma çalışmalarıdır.

Tabi ki İslam’ın kendisinin özünü değiştirmek mümkün değil, onlarda bunu biliyorlar. Fakat amaç Müslümanları dininden uzaklaştırıp kendilerine benzetmek!

Zamanın "İngiltere Başbakanı Glaston, Avam Kamerası’nda yaptığı bir konuşmada, Kur’an’ı göstererek şöyle der: 'Bu Kur’an’ı Müslümanların elinden almadıkça onlara hükmedemeyiz. Ya bunu ellerinden almalıyız veya onları Kur’an’dan soğutmalıyız.

O kadar açık ve net bir biçimde içinde olduğumuz durumu anlatıyor ki!

Biz Müslümanları yıllardır modernlik, özgürlük ve bir çok başlık adı altında Kur’an’dan soğutmaya çalışmıyorlar mı?

Ve belirli bir kesimde bunu başardılar mı?

Maalesef evet!

Önce insanları “kalbin temiz olsun” yeter diye ibadetten uzaklaştırdılar sonrasında da uzaklaştırdıkları dinden algı operasyonları ile iyice soğutma çabasına girdiler.

 

Özellikle Amerika’da ki 11 Eylül ikiz kuleler saldırısından sonra tüm terör örgütlerine “İslami” diyerek bir karalama, kötü gösterme çalışması ile algı operasyonu başlatıldı.

Nedense tüm teröristler katliam yaparken tekbir getiriyor!

Nedense tüm teröristler Müslüman!

Ne kadar enteresan öyle değil mi(!)

Tekbir “Allahuekber” Müslümanların zikir olarak sıkça kullandığı bir şey. Ve tabi akabinde en çok kullanılan “Selamünaleyküm”...

Şimdilerde birileri twitter’da “ Selamünaleykümyasaklansın” diye bir tag açmış... Tabi haliyle inanan her insan buna tepki veriyor. Fakat başta bahsettiğim bu sahte hesaplar ağır yorumlar ile ortalığı kızıştırmaya çalışıyorlar.

Aman dikkat!

Bunu özellikle yapıyorlar çünkü farklı yaşam tarzları üzerinden çatışma yaratıp  üzerine bir de “Selamünaleyküm” algı operasyonu yapacaklar ki bir sonraki adıma ulaşsınlar...

“Laik- Dindar” kışkırtması için iyi bir yöntem! Laik “özgürlükçü” geçinen ama dindar insanlara inançlarını yaşamayı çok görenler bunu destekleyecek, dindarların da onlara tepki vermesi beklenecek...

Evet  ne demiştik, neden her eylemci terörist tekbir getirerek insan katlediyor...

  1. İslam’ı hatırlatsın, teröristin Müslüman olduğu algısı verilsin.

  2. İslam’ı hatırlatan ve sıkça kullanılan bu söylemler Müslümanlar üzerinde negatif bir algı yapsın.

Şer iş başında!

Çok dikkatli olmalıyız!

Dikkat ederseniz ince ince her türlü şeyi kullanarak ilerlemeye çalışıyorlar.

Bugün “Selamünaleyküm” yasaklansın derler yarın “Allahuekber”.

Hatta şöyle bir şey ile bile karşımıza çıkabilirler: Bir muhalif siyasetçi veya gazeteci çıkıp  “Ülkede bu kadar terör olayı oldu ve teröristler tekbir getirerek katliam yapıyor ve tekbir insanların üzerinde olumsuz etki oluşturuyor, bu yüzden mümkün olduğunca tekbir getirilmesin” .

Vallahi derler mi derler!

Önce İslam’ı hatırlatan ve İslam’ı simgeleyen şeyleri hayat biçiminden yok etmeye çalıştılar sonra Hıristiyan adetlerini hayatımızın içine soktular.

Şimdide “laik- dindar” diyerek bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar.

Bu ülkede farklı yaşam tarzı üzerinden baskı görmüş bir kesim varsa o da dindar kesimdir. Şöyle bir 10 sene evvelinden öncesine giderlerse kim kime baskı yapmış çok iyi görürler. 12 Eylül, 28 Şubat ve tüm baskıları tek tek yazmama gerek yok!

Ayrıca madem konu özgürlükler, değinmeden geçemeyeceğim. Bu ülkede yaşam tarzı olarak insanlar özellikle son 10 yılda özgür oldukları kadar hiç olmadılar.

Hani şu “tesettürlüler baş örtülüler ne kadar çoğaldı” diyorlar ya!

Ben buna katılmıyorum!

Bu sayıda fazlalaşma yok sadece belli bir kesimin kamusal alandan dışladığı ve sosyal yaşamına katmadığı tesettürlü bayanların, bu alanlara girmeye yani gerçek özgürlüklerine kavuşmaya  başlayınca ortada gözükmeye başladılar.  

Yıllarca aşağıladıkları yok saydıkları kendi seviyelerinde görmedikleri insanlar, hak ettikleri seviyeye yani onlar ile aynı seviyeye çıkınca malum kesimler çıldırmış durumdalar, o kadar.

Bu ülkede daha ne kadar özgürlük olacak Allah aşkınıza!

Sokaklarda, Televizyonlarda ve her yerde daha ne kadar özgür olunabilir ki?

Evet, tüm bu algı operasyonlarına karşı temkinli ve dikkati olmalıyız.

Artık en büyük savaş silahlarının başında “Algı” geliyor. Bunu İslam'ı kötüleme konusunda da en iyi şekilde organize ediyorlar. Bizi birbirimize düşürecek her yolu deniyorlar ve denemeye devam edecekler.

Şunu unutmayalım: Her dini şeyler paylaşan, yazan dindardır ya da vatana dosttur diyemeyiz. Dini sahipleniyormuş gibi paylaşılan ve toplumu infiale sürükleyecek paylaşımları dikkate almayacağız dostlar!

Bunların derdi “bizi bize vurdurmak” ama başaramayacaklar!

İslam’a açılan bu savaşın hepimiz farkındayız fakat aklımızı kullanarak bizi kullanmalarına müsaade etmeyeceğiz.

Ayrıca kendilerince oluşturmaya çalıştırdıkları “Hıristiyanlaştırılmış bir İslam modeline de “ asla müsaade etmeyeceğiz!

Ha bir de şu kendini bilmez terzi yamağı meselesi var!

Kendi yaşam tarzını rahatça yaşayıp üstüne bir de ülkeyi kötülüyor. Bu ülke de para kazanmış bu ülkeye caka satıyor.

Bu kendini bilmez hakkında çok bir şey yazmayacağım zira ona kendi yaşam tarzındaki arkadaşları gereken dersi ve cevabı vermiş.

Bu kendini bilmez yıllardır böyle saldırılar yapıyor ve bazı kesimlere sevimli gözüküyordu. Kendini çok akıllı zanneden bu akıllı(!) bu söylemleri ile acaba yine sevimli olacağını mı zannetti?

Ayrıca Atatürk tişörtü giyip sözüm ona kendini savunacak!

Ahhh... Keşke Atatürk sağ olsaydı da bu haddini bilmeze nasıl haddini bildirirdi hepimiz görürdük.

Her zaman diyorum Atatürk’ü bu tip Atatürkçüyüm diyenlerden koruma kanunu ayrıca çıkarılmalı...

Sıkıştılar mı “Atatürk”!

Ve neden mi ülkemiz üzerinde bu kadar oyun oynanıyor…

Çünkü Türkiye demek İslam aleminin umudu demek...

Türkiye ne kadar güçlenirse dünya Müslümanları da o kadar güçlenir. Bizdekiler bunu anlamıyor olabilirler ama batı bunun gayet farkında olduğu için topyekün birleşmiş saldırıyorlar...

Dinimize değerlerimize sahip çıkacağız ama sahte hesapların ve provakatörlerin de kışkırtmalarına gelmeyeceğiz...

Yaşadığımız gibi inanmaya başlarsak inandıklarımız avuçlarımızın arasından kayıp gider!

Ve şunu asla unutmasınlar!

Bu ülkede içkisini içen de içmeyen de, kapalısı, açığı, namaz kılanı, kılmayanı, farklı yaşam tarzında ki tüm millet mevzu vatan olduğu zaman bunların hepsi teferruat der, aynı 15 Temmuz'dan bu yana olduğu gibi birbirine kenetlenir, vatanı için canını ortaya koyar!

Ve 15 Temmuz, Türk milletinin yapabileceklerinin ancak bir fragmanıydı. Mevzu vatan olursa filmi başlatmasını da bilir bu millet!

Artık anlayana...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık