• 02 Aralık 2017, Cumartesi 10:20
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Rıza Zerrab Ne Kadar Masum Acaba...

Evet, hayatımıza yıllar önce birden bir Rıza Zerrab girdi ve bir de geldi ünlü bir sanatçımız ile evlendi doğal olarak da bir çocuğu oldu.

Sonra hakkında çıkan onca iddialardan sonra ve hepsini inkar ettikten sonra ne olduysa bu adam bir gün Amerika’ya gitti ve orada tutuklandı.

Aradan bir yıl geçti davalar başladı ve Zerrab birden ötmeye başladı...

Hem de Türkiye’yi uluslararası bir platformda yargılama yolunu açmak istercesine daha doğrusu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yargılatmak istercesine bir ötüş gerçekleştiriyor.

Gezi olmuş, 17/25 Aralı olmuş, 15 Temmuz olmuş: Batı aleni “biz Türkiye’nin dünya üzerinde bizim gibi söz sahibi olmasını istemiyoruz” demiş ve demekteyken bu adam ABD’ye gittiğinde tutuklanıyor.

Anlayacağınız Batı Müslüman bir ülkenin söz sahibi olmasını asla kabullenemeyeceği için kurduğu bu büyük oyunda araya koyduğu maşaları kaldırıp direkt kendisi müdahale etmeye başladı.

Yani anlayacağınız “maşalar beceremediler artık bu büyük oyunun başında bizzat ben varım” diyor.

Evet Zerrab sözüm ona itiraf mı ettiriliyor yoksa o da bu senaryonun en başından beridir bir parçası mı bilemiyorum ama geçen süreçleri ve yaşadığımız süreci iyi okumak lazım?

Belki de Zerrab’ın ilk hayatımıza girmesi de bu oyunun bir parçasıydı. Ünlü bir sanatçımız ile evlenip eniştemiz olması da bu oyunun bir parçasıydı. Tabii ünlü sanatçımızın bunlardan haberi olduğunu varsayarak bunları yazmıyorum, o olsa olsa bu işin bir kurbanı olabilir.

Ve Zerrab’ın Amerika’ya gidip orada tutuklanması da bu oyunun önemli bir parçası olabilir, sizce de öyle değil mi?

En masum iddia şu olabilir: Zerrab büyük bir tehdit altında kendisine ne denilirse onu yapıyor. En iyimser senaryo bu!

Ya da ne vaat edilirse onun için çabalıyor.

Böylelikle, ABD’nin yani bize karşı BM'nin onunla işi bittiğinde kendi ülkesi de dahil her yerde rahatça yaşayabilir.

Tabi işin asıl önemli kısmı bu yapılanların hepsi Türkiye üzerinden Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılmış bir operasyondan başka bir şey değil. Amaç Erdoğan’ı yollamak ve yine eskisi gibi Türkiye’de at oynatmak, sömürmek, bizim canımıza okumak!

Adnan Menderes ve Turgut Özal’da millet bunun ne kadar farkındaydı bilemem ama millet o zamanki şartlar karşısında bu kadar dik ve güçlü değildi.

Bugün Gezi olaylarından bu yana direniyor olmamız ve direnmeye devam etmemizin sebebi artık devlet millet el ele dik duruyor ve direniyor.

Ana muhalefetimiz ise adeta bu büyük oyuna canla başla yardım edercesine düşmanla aynı saflarda yer almaya devam ediyor.

Hayır şunu sormak istiyorum: 250 kişinin şehit edildiği FETÖ davalarını takip etmeyen CHP nedense ABD’de kurmaca bir düzen içinde görülen Zerrab davasını pek bir yakından takip ediyor.

Ülkene uluslararası bir komplo kurulmuş sen siyasi menfaatlerin uğruna birlik olma zamanıyken düşmanla aynı saflarda yer alacak şekilde davranıyorsun!

Hoş! 15 Temmuz gecesini televizyonlardan seyreden bir genel başkanın ve kurmaylarının bugün böyle davranmalarına da şaşmamak gerekir.

Ya oyuncular ya da seyirci!

Zerrab davasının görüldüğü mahkeme de Türkiye’ye beslenmiş öfkeden başka bir şey değil.

Şimdi bu süreçte nelere dikkat etmeliyiz...

Her şeyden önce milli birlik ve beraberlik içinde sımsıkı kenetlenmek gerekiyor.

Ve madem ABD’de böyle düzmece bir yargı süreci var 17/25 aralıkta adı geçen o günkü bakanların Umre veya Hac için bile ülke dışına çıkmalarının sakıncalı olduğunu düşünüyorum.

“Dava ruhunun” kimde var kimde yokun denemesini böyle hassas konularda denemeyelim çünkü böyle bir lüksümüz yok.

Bu çok önemli!

Oyun büyük ve her türlü şeyi deneyecekler ve biz gerek hükümet gerekse millet olarak hiçbir istisnaya müsaade etmemeliyiz.

Ve Rıza Zerrab, en başından beri masum muydu ya da en başından bu yana bu işin içinde miydi bilemem ama her iki durumun neticesi de kötü.

NETİCE: Zerrab üzerinden yapılan operasyona ne Türk milleti ne de Türkiye Cumhuriyeti devleti papuç bırakacak değil...

Her şeyi görüyoruz, her şeyi biliyoruz ve sabırla bekliyoruz...

Bir bedel ödenecekse ödenecek ve bu istiklal ve istikbal mücadelesi ise o halde gerisi teferruat diyoruz...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık