• 11 Eylül 2017, Pazartesi 9:31
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Tabii ki Hedef Recep Tayyip Erdoğan!

Ülkece öyle bir dönemeçteyiz ki şu meşhur “Ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin” sözünü “ Bu deve güdülecek bu diyardan da gidilmeyecek” olarak değiştirebiliriz.

Evet, en son Eski Bakan Zafer Çağlayan’a Amerika’nın tutuklama kararı çıkarılmasıyla ülkece nasıl bir dönemeçte olduğumuzu iyice anlamak gerekiyor.

Geçtiğimiz süreçleri iyi okuyamayanlar ya da eksik okuyanlar bundan sonraki süreçleri umarım iyi okurlar.

Ve tabii yaklaşık bir buçuk yıldır ABD’de tutuklu olan Reza Zerrab hakkında da kafalarda bir sürü yeni sorular oluşmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bu işlerin arkasından pis kokular geliyor” dediği gibi, evet bu işlerin arkasından gerçekten pis kokular geliyor.

Eskiden de düşman pisti ama bizi kendileri yönettiği için pisliğinin kokusunu duymazdık duyurmazlardı. Fakat son dört yılda yaşadıklarımız karşısında gördükleri direnç ve istediklerini elde edemedikleri için artık iyice pisleştiler ve kokularını duyurmaktan çekinmiyorlar.

Muhalefet diye adlandırdığımız CHP, terör örgütleriyle bir olmuş seçilmiş hükümeti düşürmek için çalışıyor. Neredeyse FETÖ denilen örgüte sahip çıkacak hale geldiler.

Tabii burada tek hedef Recep Tayyip Erdoğan!

Yıllarca bastırılmış bir milleti tekrar harekete geçiren ve özgüven sağlayan taviz vermeyen bir lider bunların başlarına bela oldu!

Bu hep böyledir!

Milletin baş tacı ettiğini sömürgeci zihniyetler sevmezler!

Aslında yıllarca bizi sömüren bu zihniyetlerin hesabını bozan da milletin bir lider arkasında hiç korkmadan taviz vermeden ayakta durmasıydı.

Bütün sıkıntıları bu!

Geziden bu tarafa milleti Recep Tayyip Erdoğan’a karşı kışkırtmak ve ülkeyi karıştırmak için her yolu denediler fakat olmadı.

Hatta “ olmadı- olmadı- olmadı”.

Şimdi daha direkt hamlelerle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan adımlar atmaya başlayacaklar.

Meral Akşener’in tek başına kendi kafasına parti kurmuş olduğunu düşünmüyoruz her halde!

Ve tabii ki kenarda sessizce bekleyen bazı siyasileri de şuracığa not edelim!

“Böl parçala yok et” mantığı ile bakınca akılları sıra 2019’a kadar bölecekler, parçalayacaklar ve tabii ki milletin yöneleceği bir partiyi de kenarda hazır tutmaları en doğal sonuç!

15 Temmuz’da önemli olaylar yaşadık fakat açıkçası bundan sonraki süreçte devletçe milletçe çok uyanık ve akıllı olmamız lazım yoksa çok zorlanırız.

En başından bu yana ne diyoruz: OYUN BÜYÜK!

Evet “oyun büyüktü” ama şimdi bunlar bu oyunu iyice büyütüyorlar!

Bugün Zafer Çağlayan’a karşı yapılanlar pek tabii ki Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı yapılmıştır. Fakat şunu da unutmayalım ki aslında konu sadece güçlü ve etkili bir liderden kurtulmak için atılan adımlardır.

Peki bunların hepsi neden oluyor?

Hedef sadece Türkiye mi?

Tabii ki hayır!

Osmanlı yıkıldıktan bu yana ilk defa bir lider çıktı ve bunlara kafa tuttu.

İlk defa bir lider zulüm gören Müslümanlar için sesini yükseltti!

Ve en önemlisi dünya üzerindeki Müslümanlara ümit oldu!

UNİCEF’in “ulaşamıyoruz” dediği Arakan’a Emine Erdoğan gidiyorsa gidebiliyorsa yani bir Müslüman diğer zulüm gören bir Müslümana sahip çıkabiliyorsa Batı için bu kabustur!

Müslümanların bir araya gelip birlik olmamaları için ne gerekiyorsa yaparlar ve bunu yapan kimse onu da yok etmeye çalışırlar.

Peki şimdi neler yapmalıyız?

Öncelikle içimizde gaflet uykusunda olanları biraz dürtükleyip kendilerine ya getirmek lazım ya da yollamak lazım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu makam sarhoşlarına artık gerçekten hadlerini bir an önce bildirmesi lazım!

Gençliği kafelerden toplayıp yaşanılanların bir bilgisayar oyunu olmadığını “Game Over” diye bir şeyin gerçek yaşamda olmadığını iyice anlatmak lazım!

Kısacası slogan siyaseti değil, reel üreten siyasetin önemini iyi kavrayıp olayları olanları iyi okumak ve anlamak lazım!

Uyanık olmak lazım uyanık!

Başka seçeneğimiz yok!

Bu diyardan gitmek yok, bu deve güdülecekse o halde durumun önemini iyice kavrayarak ona göre hazırlanmak hazır olmak lazım!

Çünkü bu oyunu kuranlar çok inatçı ve kötüler!

Ve son olarak:  Recep Tayyip Erdoğan’ın asıl hedef olduğunu iyice kavradıysak ona şu saatten sonra daha fazla sahip çıkmak lazım!

Tabii sloganlarla değil gerçek dava ruhuyla bunu yapmak lazım!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık