• 17 Nisan 2017, Pazartesi 11:12
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Türkiye Kazandı Esaret Kaybetti...

Evet, bugün 17 Nisan ve artık yeni bir Türkiye  için çalışma zamanı. Referandum sonucu çok yakınlarıma söylediğim rakamlarda fakat çok kişinin şaşırdığı oranda çıktı. Bu sonuçlardan her anlamda çıkarılması gereken önemli dersler olduğunu unutmadan bundan sonra yolumuza devam etmeliyiz.

AK Parti’nin kendine çıkaracağı önemli dersler var ve bunları Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok iyi bildiğini biliyoruz.

MHP’li kesim üzerine biraz gidiliyor fakat ben böyle düşünmüyorum, 15 Temmuz’dan bu yana MHP üzerine düşeni yaptı. Kaldı ki AK Parti’nin içinden gelmeyen oy olduğuna göre, MHP’den gelmeyen oylara çok şaşmamak lazım.

Bahçeli ve MHP, milli duruşuyla milletin gönlünü kazandı.

FETÖ mağdurlarının da sonucu etkilediği de bir gerçek ve ayrıca FETÖ’cülerin ve kriptoların tamamen temizlenmemesi önemli husus.

Ve tabii gerçek AK Parti ve Erdoğan sevdalısı olup mağdur edilmiş gönlü kırık mağdur seçmenin de bu referandumda ya sandığa gitmediğini ya da “hayır” verdiğini önemle not etmek lazım.

Seçime beş kala saçma ve gerçekliği olmayan danışman açıklamalarını da bir kenara yazalım...

Ve genç seçmenin kararsızlığı üzerinde önemli çalışmalar yapılmalı AK Parti Gençlik kolları yapılanması detaylıca gözden geçirilmeli...

Kadın kollarını burada yazmadan geçemeyeceğim çünkü kadınlar çok çalıştılar...

AK Parti kurulduğu günden beri çok çalıştı, çok yoruldu ve haliyle yıprandı, bu referandum sonucu ile iyi bakıma alınıp içindeki çürük elmaların ve dava ruhundan kopmuş kişiliklerin temizlenmesi artık şart oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yenilenmiş bir AK Parti bugün kaybettiği 2-3 puanlık kesimi hatta daha fazlasının gönlünü alacaktır. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı balkon konuşmasında verdiği mesajları iyi okursak AK Parti içinde derin bir temizlik olacağını anlarız. Ve milletin de bunu önemle beklediğini belirtelim.

Evet, bir de %52 ve %48 Meselesi var...

%52 ile “”hayır” çıksa zafer naraları atacak kişiler %52 ile çıkan “evet” için mağlubiyet havası estirmeye çalışıyorlar. Hoş! Referandum sınırı %70 olsun diyen bir zihniyetten bunu görmek garip değil fakat tabi...

Dünya siyasetine gelince normal gördükleri ve normal olan dengeleri konu Türkiye olunca beğenmez ve kabul etmezler...

Trump 200 bin oy farkla ABD başkanı seçildi, dün “evet” bir buçuk milyon farkla galip çıktı...

İngiltere %51,8 ile AB’den ayrılma kararı aldı...

Demokrasi dediğimiz kavramda +1 ile sonuç alırsınız. Bir şirketin %51'ine sahip olan yönetimin başındadır.

Demokrasi'de +1 ile çoğunluk yönetime geçer, azınlığın da haklarını savunur, kollar.

Fakat maalesef mevzu Türkiye ise bunu eleştirir dururlar.

Neden?

Hep aynı mantık: Türkiye’yi ikinci üçüncü sınıf bir ülke ezikliği içine sokup yıllarca yaptıkları gibi şamar oğlanı yapmak istemek...

Ve CHP...

Öncelikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun mağlubiyeti çok erken kabul etmesine şaşırdık lakin hala istifa etmemede direnmesine de şaşırmadık tabii ki...

Maalesef CHP hiçbir zaman milletin yanında olamadı, hatta milleti hiç bir zaman benimsemedi. Cahil ve eğitimsiz bırakmak için kurulmuş bir sistemi hep destekledi. Ve yıllardır CHP’nin korktuğu şey başına geldi.

Neydi bu korkusu?

Bir gün birisi çıkar ve bu milletin gözünü açar, önünü açar ise asla iflah olmayacaklarını onlar da biliyorlardı. Çünkü demokrasi  vesilesi ile yapılan seçimlerde bu ülkede sol zihniyetin iktidar olma şansı olmadığını kendileri de çok iyi biliyorlar batı da bunu çok iyi biliyor.

Bu yüzden mevcut parlamenter sistem her zaman işine gelmiştir. Ya darbe yönetmeleri sonrası ya da koalisyonlar ile iktidar olmaktan başka bir şansları olmadığı için yeni anayasayı hiç istemediler. Bu ülkenin inanan, inanmayan ama değerleri olan vatandaşı milliyetçi ve kendi ölçülerinde muhafazakar inançlara saygılıdır. CHP’nin bu büyük korkusu da işte bunsan dolayıdır ve korkularında da haklıdırlar.

Evet, nitekim de öyle oldu!

Yıllardır milletin oyu ile değil sistem karmaşası darbeler, koalisyonlar ile bir şekilde iktidar olmuş ya da iktidar ortağı olmuş CHP için bu anayasa ve milletin demokrasi ve özgürlüğü en büyük kabustu.

Evet, Recep Tayyip Erdoğan’a karşı alınan tüm tavırlar ve illa da onun gitmesi için yapılan tüm ayak oyunlarının sebebi milletin lideri olması ve milletin kendine gelmesini sağlamasıdır.

CHP zihniyeti hiç bir zaman Atatürkçü de olmadı, şayet olsaydı halkçı olur milleti karşısına almaz ve milletle beraber yürürdü. Onlar sadece Atatürk’ü kendi antidemokratik zihniyetleri için kullandılar o kadar.

Yıllarca mezar siyaseti yaptılar çünkü Atatürk mezarından kalkıp onlara cevap veremeyeceği için ölmüş bir insanın adı ve makamı üzerinden siyaset yapıp durdular.

Düşünsenize, içimizde ki CHP’liler ve onların yandaşları ile yüzyıllardır mazlumları sömürerek ve onları ancak yaşayacak kadar bir sisteme mahkum etmiş nerdeyse dünyanın yarısı birleşti ve bu millete ve milletin seçtiklerine savaş açtı. Lakin bu millet bunlara rağmen tüm yaptıklarına rağmen dik duruşundan vazgeçmedi.

16 Nisan da Türkiye sadece kendi içindekilere değil nerdeyse tüm dünya ya bir ders verdi.

%52 beklentilerin altında bir rakam mı, evet...

Lakin başta belirttiğim gibi bu sonuç güvensizlikten değil bir kısım seçmenin kırgınlıklarından dolayı AK parti’ye ufak bir ihtarı olmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise her zamanki gibi milletin güvenini kazandığını bu referandum sonucunda da görmüş olduk...

Recep Tayyip Erdoğan’ın ne anlama geldiğini bu referandumda da bir kez daha görmüş olduk...

Ve tabi Başbakan Binali Yıldırım...

Aslında en başında partinin başına geçmesi gereken isimdi, Binali Yıldırım...

Bu kadar olayın üstüne AK Parti’nin başında olmak ve bu süreci iyi yönetmek büyük bir başarı. Başbakan Binali Yıldırım’ın en büyük özelliği halkın içinden gelip halktan milletten kopmayan bir yaşam tarzı ile siyasetin içinde olması. Tabi ki sadık, çalışkan ve güvenilir olduğunu da artık bütün millet çok iyi biliyor.

Bu bağlam da AK Parti için önemli bir şans önemli bir duruş ve önemli bir başkan...

Evet, şimdi ne mi olacak!

Bunlar hala bizimle uğraşmaktan vazgeçmeyecekler lakin hepsi şunu çok iyi bilsin ki, bu millet de şu saatten sonra asla vazgeçmeyecek.

Hadi bakalım CHP ve kurmayları şimdi kaliteli siyaset yapmak üretmek ve halkı ikna etmek zamanı...

Çalışın da görsün bu millet!

Ha bire karalayıp, kötüleyip, aşağılayıp karşınıza aldığınız milleti yanınıza çekme zamanı. Bunu nasıl yaparsınız, yapabilir misiniz bilmem ama alın size kendinizi ispat etme zamanı.

Bugün %52’yi beğenmeyenler hayatlarında göremeyecekleri %50+1'in kuyruk acısı bitmez...

Önemli bir konu: Referandum sonucuna tencere tava çalarak tepki veren bir kısmı da dikkate alıp şuracığa yazalım. Gezi de iki alkışla başlamıştı ve sonrasında tencere tava ile yapmadıklarını bırakmadılar.

Şimdi daha dik ve daha dirençli durma zamanı...

Çünkü bunlar asla vazgeçmeyecekler...

Fakat bu ülke insanı da asla vazgeçmeyecek...

Şunu da iyice anlayalım: TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ KAZANDI ESARET KAYBETTİ...

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


cahit cahit 27.08.2017 09:56

kıyamet alametleri

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık