• 30 Ocak 2018, Salı 12:34
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Vicdanı Kör Tabipten Kime Ne Fayda Gelecek!

Türk Tabipler Birliği bir açıklama yaprak, Zeytindalı Harekâtını “Halk Sağlığı Sorunu” olarak yorumlayıp adeta teröristlere sahip çıktı desek yanlış olmaz. Doğal olarak TTB’de bu açıklamaya imza atanlar hakkında inceleme başlatıldı.

Ve ardından hemen CHP’den Eren Erdem bu açıklamayı “düşünce özgürlüğü” olarak yorumlayıp TTB’ye sahip çıktı...

Öncelikle sözüm ona insan sağlığını bu kadar düşünen TTB, onca katledilen vatandaş ve şehit olan asker ve güvenlik görevlilerini hiçe saymıştır.

Görev yaptığın ülkenin sınır güvenliğini görmezden gelip teröristleri halk sağlığı sorunu içine sokarak da bir skandala imza atmıştır.

Tabi bunların hepsi bir ağız olmuşlar hangi olayda kim neye tepki verecekse onu yapıyorlar.

Artık bunu anlamak için filozof olmaya gerek yok!

Bunların asıl yapmak istedikleri “ters algı” yöntemiyle güya Türk askerinin bu harekatı yaparken sivil halka zarar verme algısını millete vermekten başka bir şey değil.  

Bu arada Afrin hakkında bir Twit atmayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’da “TTB’nin yanındayız” Twitini atmakta geç kalmadı...

Hâlbuki zaten Türk askeri ve TSK gerek kendi sınır güvenliği gerekse sınır ötesindeki sivil halkın can güvenliği için uluslararası anlaşmalara uygun bir müdahale içine girmiştir.

İşin diğer ürkütücü tarafı da TTB’den bu açıklama geldikten sonra bir vatandaş olarak “ yahu bu millet canını bunlara mı emanet ediyor” demeden edemiyor insan!

Vicdanı kendi ülkesinin egemenliğine kör olmuş tabiplerin yine kendi gibi düşünmeyen vatandaşa nasıl hizmet edecekleri konusunda endişe duymakta haksız mıyız?

Evet, gün geçmiyor ki bir CHP Milletvekili teröristleri koruyan, sarıp, sarmalayan bir söylemde bulunmasın...

Amaçları iç karışıklık çıkarmak ama, nafile!

Artık bunlar milletin umurunda bile değiller!

Diğer bir CHP’li vekil Öztürk Yılmaz’ın neler dediğini de unutmadık...

Çıkmış bir de “Alayınıza başkaldırıyorum. Kimse bana hesap soramaz” diyerek kendini gözaltına aldırmak için elinden geleni yapıyor.

Yani anlayacağınız: kendini gözaltına aldıracak sonra da CHP ve yandaşları bunlar için çıkıp “özgürlük demokrasi” naraları atarak sözde, hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kötüleyecekler.

Hep aynı taktikler!

Rahmetli Ahmet Kaya’nın “Başkaldırıyorum işte, varın benim farkıma” şarkısından çok etkilenmişler galiba!

Ahmet Kaya’yı ülke dışına kaçıran zihniyet hangisiydi acaba!

Bu ülkede sağcısı, solcusu hangi kesim eziyet görmüşse bugün terör örgütünün sözcülüğüne soyunmuş bu zihniyetlerden görmüştür.

Srebrenitsa’da aylarca Müslümanlara tecavüz edilirken susan, Gazze’ye hala susan ABD ve Avrupa ülkeleri Türk ordusu kendi sınır güvenliği için teröristlere müdahale edince başımıza hümanist kesildiler.

Hepsi hikaye!

Eskiden “At izi ile it izi birbirine karıştı” derdik!

Tüm bu yaşananların olumlu tarafı artık “AT izi de çok bariz İT izi de çok bariz” kendini göstermiş durumda...

AT’lar dört dala ülke bağımsızlığı için koşuyor, itler ise oturdukları yerden bitlenmiş pirelenmiş vicdanları ve kafalarıyla kaşınıp duruyorlar...

Kendi ülkesinin sınır güvenliğini dış ülkelerin insafına ve vicdanına bırakacak kadar vicdansızlaşanların akademik kariyerlerinin insanlık adına çokta fazla bir önem arz etmediğini söylemekte fayda var!

Diploma almak önemlidir de o diplomanın hakkını vermek çok daha önemlidir.

Sorsan hepsi senden benden daha Atatürkçü!

Allah inandırsın gerçekten öyle bir imkan olsa da Atatürk bir dirilse ve bunları nasıl kovalar hepimiz görsek!

Bugün CHP ve TTB gibi açıklama yapanların söyledikleri ve tutumları öncelikle Atatürk İlke ve İnkılaplarına karşı tutum ve söylemlerdir.

Demek ki neymiş: bunların derdi hiç bir zaman ne Atatürk ne de Cumhuriyetmiş!

Şayet umurlarında olsaydı düşman saflarında değil milletin vatanın saflarında olurlardı...

Ve halk sağlığı diye yola çıkanların halktan ne kadar uzak olduklarını hangi halk için konuştuklarını da bu millet gayet iyi görüyor.

Vicdanını ve milli ruhu kaybetmemiş doktor, mühendis, terzi, çırak, fırıncı her kim varsa baş tacıdır, lakin ülke güvenliği söz konusu olduğu halde kör vicdanlı davranmak isteyenler de bu millet için gereksiz bir teferruattır.

Ve ortada bir başkaldırma varsa o da nerdeyse 90 yıldır ezilen sömürülen Türk milletinin özgürlükleri, istikbali ve istiklali için gerçekleştirilen başkaldırıdır.

Bu da meşru bir başkaldırıdır...

Artık anlayana...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık