• 24 Şubat 2017, Cuma 0:57
SevdaTÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

Ya Gel Bana Sahici Sahici, ya da Anca Gidersin...

Önce şu Müjdat Gezen Sanat Merkezinin kundaklanma olayından başlayalım. Zihniyeti ve düşüncesi ne olursa olsun şiddete uğrayan kimseye “geçmiş olsun” deriz ve uğradığı şiddeti de kınarız. Lakin kundaklama olayının ertesinde hemen olayı gerçekleştirenin dindar veya AK parti taraftarı birisiymiş gibi bir algı operasyonu başlatıldı. Saldırgan “çember sakallı” dendi, kimisi “tekbir getirdi” dedi yani kısaca olayı “hayır” diyenlere saldırı yapılıyora getirmeye çalışıyorlardı ki saldırgan yakalandı.

Bir de ne görelim,  saldırgan CHP üyesi alkolik bir kendini bilmez çıkmaz mı?

Tabi bütün algı operasyonu olduğu gibi “gümmm” ellerinde patladı!

Saldırganın bu kategori de çıkmasıyla başta Müjdat Gezen ve saz arkadaşları olmak üzere herkes dut yemiş bülbüle döndüler...

Ardından bir süre önce CHP Milletvekili Tuncay Özkan’ın Twitter hesabında “Anadolu kadını” diye paylaştığı ve “Hayır” diyen kadın da aynı müftünün karısı gibi “Anadolu köylüsü” değil CHP’den millet vekili adayı olmuş birisi çıkıverdi.

Öncelikle Tuncay Özkan’ın danışmanlarına buradan teessüf ediyorum doğrusu...

Hayır, koskocaman milletvekiline kendi partisinden aday olmuş bir kadının çakma “Anadolu köylüsü” vidosunu nasıl paylaştırırsınız!

Hadi o bilmeden paylaştı diyelim(!) sizin kendinizden de mi haberiniz yok bunun çakma olduğunu fark etmediniz.

Ya da aklıma ikinci bir ihtimal geliyor o da: Bilinçli yapılmış bu videoyu “Anadolu köylüsüymüş” gibi millete yutturmak üzere bilerek paylaştınız.

Artık hangisi bilmiyorum fakat iki ihtimal de başlı başına komik ve rezalet!

Hayır, gezi olaylarında “müftünün karısı” gibi bir fiyaskodan sonra bunu bilerek yapmak hangi akla hizmet olur bu ayrı bir durum. Ya da bilmeyerek paylaşmak hangi akla zarar bir durum bu da ayrı bir şey.

Fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim: Bu “Anadolu köylüsü “ taklidi yapan “ŞEHERLİ” kadını seyredince CHP zihniyetinin kafasındaki Anadolu kadını şablonu yine başörtüsüz yine başörtüsüz. Tabii ki Anadolu da başı açıkta var kapalı da var lakin o şiveyle o bakımda bir konsept zaten çok inandırıcı değil!

Anadolu kadını ya da köylüsü çalışmalarında yine kadının kafasından başörtüyü çekip almışlar. Belki klasik Anadolu kadını konsepti yapsalardı bu kadar çabuk olay patlamazdı. Müftünün karısının başörtülü çalışması daha geç ellerinde patlamıştı.

Ha! Bir de Soma’da “Madenci karısı” hikayesi vardı dimi, onu da unutmayalım!

Her iki durum da fiyasko!

Evet, maalesef CHP yıllardır inatla istikrasız politikayla yol almaya devam eden “başarısızlıkta istikrarda” eline kimsenin su dökemeyeceği bir parti oldu çıktı.

Hani Sayın Kılıçdaroğlu ve kurmayları: MHP yeni anayasa da AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanına destek verdi diye eleştirip MHP’yi topa tutuyor ya!

Vallahi Allah için CHP’nin bu “istikrasızlıktaki istikrarı” ile AK partiye yapmış olduğu yardım ve hizmetin yanında MHP’nin şu son dönemde yeni anayasa için verdiği destek kıyaslanamaz bile.

Gezi’de Müftünün karısı...

Soma’da madencinin karısı...

Referandum’da “Anadolu köylüsü”...

İstikrara bakar mısınız!

“Ya tutarsa” diyerek bütün sermayesini at yarışlarına oynayan ve tutacak hayaliyle yaşayan yurdum insanı tablosu!

Acı ama gerçek!

Bunlarda bu kafa olduktan sonra iktidar olmayı bırak muhalefet bile olamayacaklar!

Zaten bu yüzden yeni anayasa işlerine gelmiyor çünkü o zaman muhalefet olayım hükümeti taşa tutayım oturup keyfime bakayım diyemeyecekler...

Tabii ki muhteşem çalışmaları (!) bizatihi CHP yaptırdı demiyoruz fakat bunları yapanların hep parti ile bir bağlantısı çıktığı için zihniyetin bu olduğunu ifade ediyoruz o kadar.

Hayır cidden bu oyunu yapanların kafalarının içini çok merak ediyorum...

Gerçekten bunun tutacağına inanarak mı yapıyorlar!

Öyleyse durum vahim!

Ne diyelim: Allah akıl fikir versin...

***

Malumunuz yıllardır bu ülkede tek tip kadın baskısını kırmak için uğraşıyoruz. Ve çok şükür en sonunda kadınlarımız hayatın her alanında çalışabiliyor. Ve en son Türk Silahlı kuvvetlerinde başörtüsü yasağı kalktı. Artık başörtülü subaylar olabilecek, bunun için çok mücadele verdik ve sonucunu aldık.

Bunun kıymetini bilmemiz lazım...

Hoş! Yine malum zihniyetler veryansın ediyor ama gerçek demokraside olması gereken olmuştur o kadar.

Özgürlüklerin anlamını sadece yazarak,  konuşarak değil hayatın içine katarak ve yaşayarak özümser insan...

Bu yasağın kalkmasında gerçek demokrasinin en güzel örneklerinden birisidir. 

***

HDP’li Figen Yüksekdağ’ın vekilliği düşürüldü. Teröre destek verenlerin milletin vekili olma yetkisi olması zaten abesle iştigal bir durum. HDP, seçim öncesi Kürt vatandaşlarımızı kandırmış ve seçim sonrası terör örgütünün temsilcisi olarak mecliste var olmaya başlamıştır. Hangi partiden olursa olsun teröre destek verenlerin milletin meclisinde işi yoktur.

***

Evet, referandum öncesi daha neler göreceğiz bakalım...

Yalnız CHP’li arkadaşlardan özellikle rica ediyorum...

Lütfen daha güçlü ve gerçekçi senaryolarla gelin!

Hayır, eninde sonunda hepsi patlayacak ama en azından biraz uzun sürer ve heyecan yaparız!

Böyle dün bir, bugün iki hemen elinizde patlayan  çakma karakterlerle yaptığını vasat yapan  ve bayat çalışmalarla sürdürenlerle heyecanlı olmuyor...

Siz hiç dizide mi seyretmiyorsunuz yahu!

Çalışın...

Çalışın...

Çalışın...

Ne müftünün karısı, ne Madencinin karısı, ne de Anadolu kadını tiplemesini bu millete yutturmazsınız...

Neden mi?

Çünkü oynamaya çalıştığınız tiplemelerin hiçbirini anlamak için çaba sarf etmediniz. Bu yüzden taklidi anında anlaşılıyor, çünkü üstünüzde sırıtıyor...

Keşke o oynamaya çalıştığınız yurdum insanını biraz anlayabilmiş olsaydınız. İşte o zaman bu oyunlara da gerek kalmazdı, çünkü bu millet kendinden olanı kendini anlayanı baş tacı yapar...

Tarkan bile şarkısında ne diyor...

Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin...

Ya  gel bana sahici sahici, ya da anca gidersin...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık