• 20 Ağustos 2016, Cumartesi 13:36
SonerKARTAL

Soner KARTAL

Kemik Uğruna Köpek, Menfaat Uğruna Çakal Olmak

İnsanın ikinci yüzünü gördükten sonra inanın ilkini hatırlayamıyorum. Ben iki yüzlü insanı pazar tezgahlarına benzetiyorum. Maalesef ki önde iyileri, arkada çürükleri var. İkiyüzlü olanın görünen tarafında tat, görünmeyen tarafında ise fesatlık, hainlik ve kahpelik var.

Sırtınızı döndüğünüz anda kahpelik hançerini sırtınıza saplamaktan asla çekinmezler. Ortada bir enkaz, yeniden dirilişe geçmesi gereken bir ülke varken, ortamı yeniden germe eğiliminde olan bu satılmış ikiyüzlü sözde sanatçılar, bizim bildiğimiz lakin çevremize anlatamadığımız gerçek yüzlerini birer birer en iğrenç haliyle göstermeye başladılar.

Biri çıkıyor, “Darbeye karşıyım ama Demokrasi ve Şehitler ‘şovuna’ katılmayacağım”, bir diğeri “lanet olasıca bu ülkeye dava açacağım” diyor ve şakşakçılarının vermiş olduğu cesaretle zırvalıyor ve haddini aşıyor. Öğle ya  “körle yatan şaşı kalkar”. Ama suç bizde, onlarda değil.

Senin neyine 24 saat kafası güzel olan adamdan mantıklı açıklama beklemek. Kafası güzel, uçmuş, dünya sadece ona güzel. Yıllardır bir isyandan öteye gidemeyen bu şahıs anlaşılan yeniden gündeme gelmek istiyor. Belli ki etek giyerek sokaklarda gezmesi artık ilgi çekmiyor. İsyan etmekten önünü görmeyecek hale gelen zatı muhterem aşırı dozda zırvalamaları neticesinde istediğini elde etti ve gündeme geldi. Geldi gelmesine de baltayı taşa vurduğunun farkına varamayacak kadar kafası güzeldi anlaşılan.

Şimdilik sana sanatçı müsveddesi demekle yetiniyorum. Sana daha güzel yakıştırmalar yapardım da yeri değil. Fakat siz ve sizin gibiler yazsın bir kenara, sırf arıza çıkmasın diye bu aşağılık açıklamalarınızı sineye çeken vatandaş; tanka, topa, tüfeğe, uçağa kafa tuttuğu gibi sizleri de geldiğiniz yere gömecektir hiç kuşkunuz olmasın. Dansöz gibi kıvırmaktan da vazgeç, yoksa bu millet senin ve senin gibilere gerçekten etek giydirir. Hazır kusman gelmişken her gün şehit haberleriyle yüreği kan ağlayan bu asil millet, sana gerçekten kusmak nasıl oluyormuş göstersin istersen.

Aslında suç, bu sanatçı müsveddelerinde değil, onlara ikinci yüz olma imkanını veren biz ve bizim gibilerde. Gerçekten artık tahammül edemiyorum. Bu güne kadar tabiri caizse ne kemik uğruna köpek oldum, ne de menfaat uğruna çakal. Lakin artık hak edene hak ettiği şekliyle muamele etme zamanı geldi de geçiyor bile. Bırakın onlar senin benim peşimden koşsun. Onlar sana bana mahkum. Sen ben almazsak, sen ben gitmezsek, sen ben peşlerinden koşmazsak, onların bir hiçten öte olmadığını göreceğiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; "Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur?”

Önceleri izliyordum hayatı, sonra bakmayı öğrendim, şimdiyse görmeyi... En can yakıcı tarafı da neymiş dostlar biliyor musunuz? Görmekmiş. Zor, evet çok zormuş görebilmek. Maalesef kimse canı yanmadan görmeyi öğrenemiyor. Belki de kabullenemiyor...

Canımız çok yandı, ateş düştüğü yeri daha ne kadar yakıp kavuracak düşünmek bile istemiyorum. Her koyun kendi bacağından asılsa da gün geliyor kokusu her yeri sarıyor. Bu söylediklerimi suyun üzerine yazılan bir yazı olarak görmeyin canlar. Kanı beş para etmez, değer olarak gördüklerimizin ne kadar değersiz olduğunu anlamak, hayatımızdan silip atmak için daha ne bekliyoruz. Bugün düşünürüm, demeyelim... Dünün öldüğünü ve geri gelmeyeceğini unutmayalım. Yarının ise geleceğinin meçhul olduğunu bilerek aklı selim üzere hareket edelim. Allah, hepimizi iki ayaklı görünümünde olan şeytanların şerrinden korusun.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık