• 11 Aralık 2016, Pazar 12:34
UğurÇELİK

Uğur ÇELİK

Bölemeyeceksiniz, Devletimizi Yıkamayacaksınız…

Osmanlının son döneminde de benzer saldırılarla mücadele ediyorduk…

Bulgar-Makedon-Sırp komiteleri Balkanlarda milliyetçilikle beraber saldırılarını artırıyordu,

Ermeniler Rusların desteğiyle Anadolu’nunher  tarafında terör faaliyetlerine girişmişlerdi,

Arapların bir kısmı İngilizlerin desteğiyle silahlanmaya başlamıştı,

Yabancı devletlerin adamları İttihat ve Terakki (Tamamen Osmanlının kötü gidişine dur demek niyetiyle örgütlenen bir cemiyet) üzerinden devlet içerisine sızma gayretleri içerisinde idi.

Bu terör örgütleri o dönem başarılı oldu ve Osmanlıyı parçaladılar. Ancak bunun e büyük sebebi bu topraklarda milliyetçiliğin henüz gelişmemesiydi. Nitekim gelişmeye başladığı anda Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve Türkiye’nin kuruluşu gerçekleşti.

Bugün de devletimiz hem içeriden hem de dışarıdan pek çok terör örgütünün tehdidi ile karşı karşıya. Bir yandan Bulgarlar Ermeniler gibi saldırı düzenleyen İŞİD, PKK,DHKP-C gibi öğütler diğer yandan bir dönem ittihatçıların içerisine sızan yabancı mebuslar gibi FETÖ, büyük güçlerin hizmetinde namlularını Türkiye’ye döndürmüş durumdalar.

Ancak unuttukları bir şey var; Bu millet bugün Osmanlının son dönemindeki milliyetçilik hususunda yetersizliği gibi çaresiz değildir. Devletin bir ulus devlet olarak kurulması ve günümüzde kadar geçen sürede milli bir kimliğe sahip bir milletimiz olduğu kesin artık. Nitekim 15 Temmuz’da milletimiz bu mücadele de en önemli unsur olan milliyetçilik hususunda ne kadar hassas olduğunu zaten kanıtladı. Bu sebeple tüm bu girişimlere siyasi tartışmalar ötesinde bakarak ( Çünkü bugün tek çıkar yolumuz milli duruşumuz olacaktır, boş siyasi tartışmaları bir tarafa bırakalım)Cumhurbaşkanımızıın şu sözleri  Türkiye’ye karşı bu girişimlerde bulunan gruplara karşı vereceğimiz  en büyük cevap olacaktır;

BAŞARAMAYACAKSINIZ,

MİLLETİMİZİ BÖLEMEYECEKSİNİZ,

BAYRAĞIMIZI İNDİREMEYECEKSİNİZ,

VATANIMIZI PARÇALAYAMAYACAKSINIZ

DEVLETİMİZİ YIKAMAYACAKSINIZ,

EZANLARIMIZI SUSTURAMAYACAKSINIZ

BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Fatih aydoğan Fatih aydoğan 11.07.2017 17:58

Eline sağlık üstad.. Chp nin hdp ve fetö sözcülüğünden kurtulmak için ne yapması gerekir sizce?

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık