• 11 Nisan 2017, Salı 10:41
VahdetERDOĞAN

Vahdet ERDOĞAN

Darbeler Devletinden Sivil ve Demokratik Güçlü Bir Cumhuriyete

Türkiye; geleceğini, demokrasisini, cumhuriyetini, devletini garanti altına almayı mümkün kılacak bir seçime gidiyor. Biz bu seçimle, ya yıllardır yaşadığımız esaretin zincirlerini kıracağız ya da bürokratik oligarşinin tahakkümü altında yaşamaya devam edeceğiz.

Bir asrı geride bırakmaya hazırlanan Cumhuriyetimiz, toplam 7 darbe ya da darbe girişimi atlatarak bugünlere geldi. Bu darbeler sonrası, halkın seçmediği ancak darbecilerin Cumhurbaşkanı atadığı antidemokratik süreçler yaşadı. Ülkemiz, her darbe sürecinde yabancı istihbarat örgütlerinin yerli işbirlikçileriyle hazırladığı kanlı senaryolarla yüzlerce kayıp verdi, ekonomisi zarar gördü, eğitimi yara aldı, sivil hayat geriledi.

2007 yılından sonra milletimiz ve devletimizin “Biz artık, dışa bağlı bir ülke olmayacağız" çabası bizleri bugünlere ulaştırdı. Ülkemiz ve Cumhuriyetimizi rehin almak için dayatılan çift başlı parlamenter sistem sayesinde, dünyadaki tüm istihbarat örgütlerinin neredeyse ülkemizde cirit attığı ve kanlı senaryolarını bir bir ortaya koydukları günlerden geçtik, geçmeye devam ediyoruz.

İşte bu nedenle, Türkiye bu seçimde kendi bağımsız geleceğini tayin etmeye çalışırken, tüm Avrupa ülkeleri ve ABD, seçim sanki Türkiye’de değil kendi ülkelerinde yapılıyormuş gibi davranıyorlar.

 

Dünya Türkiye’deki Bir Seçimi Neden Yakından Takip ediyor?

Bir dünya savaşından çıkmış, topraklarının çoğunu kaybetmiş bir millet olarak, günün şartlarında, yapılabilecek olanın en iyisini yaparak, ülkesini yeniden kurmuş bir halkın, tüm zorluklara rağmen tekrar ayağa kalkarak bir dünya gücü olması Avrupa veya ABD'nin işine gelir mi?

Bizlere yıllarca üçüncü sınıf muamelesi yaparak, Almanya'da, Hollanda'da, Fransa ve birçok Avrupa ülkesinde alt işlerde çalıştıranlar, aynı kişilerin ülkelerinde patronluğa yükselmesini ne kadar kabul edebilir?

Her alanda insan yetiştiren, her alanda söz sahibi olan, her konuda inisiyatif üstlenmek isteyen Türkiye'ye ne kadar müsamaha edebilirler?

Kendi teknolojisini üreten, kendi silahını yapan bir Türk halkını nasıl kabul edebilirler?

600 yıl dünyaya hükmetmiş bir imparatorluğun mirasını taşıyan Türkiye, yeniden tarih sahnesine çıkarak aktif rolüne geri dönmek istiyor. Bu durum, Avrupa ülkelerini rahatsız ediyor. Dünyanın merkezinde bulunan güçlü bir Türkiye'den, bazıları hoşnut olmaz, olmayacaklar.

16 Nisan referandumu ile tesis edilecek siyasal sistem, işte sözünü ettiğimiz gelişmelerin hızlanmasını sağlayacak, tehdit ve müdahalelere izin vermeyecek bir yapıya sahip. Onun için Avrupa ve Batı dünyası, rahatsızlıklarını aleni bir şekilde ifade ediyorlar.

Türkiye bu referandumla, kendi iç yapısını yeniden düzenleyerek Batının ve onların yerli vesayetçi dostlarının üzerimizdeki boyunduruğunu kırmaya hazırlanıyor.

16 Nisan Halkoylaması… Bürokratik tuzaklarla toplumsal alanın işleyişini gerileten, sivil yaşamı sınırlayan darbe kalıntısı anayasalarla ülkeyi sürekli iç karmaşalarla meşgul eden, dış politika üretmeyi bir yana bırakın,  kendine çekidüzen vermeye müsaade etmeyen bir ülkenin kaderini yeniden tayin etmesinin tarihsel fırsatıdır.

Ülkemizin bulunduğu stratejik noktanın değerini idrak edip, 16 Nisan'da karşımıza çıkan fırsatı kullanarak; batıyı taklit eden ve sürekli müdahale edilen bir ülke olmaktan sıyrılıp, Avrupa'nın ve Dünyanın önde gelen ülkeleri arasındaki yerini almaya doğru güçlü bir Türkiye olma yolunda ilerleyecek.

16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum bunca önemli şeyi nasıl yapacak, sorusu ise ikinci yazının konusu olacak.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık