Fazıl Say'dan Ekrem İmamoğlu'na sert sözler! Gözümden düştün

Fazıl Say'dan Ekrem İmamoğlu'na sert sözler! Gözümden düştün

Dünyaca ünlü Piyanist Fazıl Say, Ekrem İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi

Yandaşları otobüsüne doldurarak Karadeniz gezisine giden Ekrem İmamoğlu'na tepkiler artarak devam ediyor. Piyanist Fazıl Say, yaşananlar sonrası Duvar'a konuk oldu ve İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi

Piyanist Fazıl Say, Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turuna ilişkin "Cumhurbaşkanı adayı değilken neden başka şehirlerde miting yapar diye yadırgadım. Bunu basın ordusuyla yapmasını yadırgadım. Yanında taşıdığı insanları yadırgadım. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım" dedi.

Instagram hesabından bir video yayınlayan piyanist Fazıl Say, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turunda verdiği görüntülerin doğru olmadığını ifade ederek tepkisini dile getirdi. İmamoğlu'nun yanında götürdüğü basın mensuplarına dikkat çeken Say, buna yönelik eleştirilere yanıt veren İmamoğlu'nun kullandığı "Vız gelir tırıs gider', "Akıllı olun" gibi ifadeleri de topluma ayar vermek olarak gördüğünü söyledi.

'BEN DE HEPİMİZ GİBİ ŞAŞKINIZ'

"Son yaşanan olaylarda ben de hepimiz gibi şaşkınım" diyen piyanist, "Gözümden düştüğünü belirtmek istiyorum" dedi.

Say şöyle konuştu:

''Ekrem İmamoğlu'nun özellikle ikinci seçiminde tüm imkanlarımla destek verdim. İmamoğlu'nu herkesin eleştirdiği konularda bile desteğimi esirgemedim. Hatırlarsanız kar yağdı hayat kilitlendi İstanbul'da... O konu da bile azar işittim. Yakınları bile bunu doğru bulmuyordu.

Son yaşanan olaylarda ben de hepimiz gibi şaşkınım. Cumhurbaşkanı adayı değilken neden başka şehirlerde miting yapar diye yadırgadım. Bunu basın ordusuyla yapmasını yadırgadım. Yanında taşıdığı insanları yadırgadım. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu'nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın. Dolayısıyla toplumlardan af diliyorum, pişmanlığımı da söylemek istiyorum. Ondan sonra vız gelir tırıs gider, akıllı olun diyerek topluma ayar vermeye kalktı. Hiç hoş olmadı. Gözümden düştüğünü belirtmek istiyorum. Bu benim kişisel görüşüm. Lütfen bunu anlayın.''

Kaynak: Gazeteduvar.com.tr