Kırmızı Oda dizisi hırsızlık iddiası nedeniyle davalık oldu

Kırmızı Oda dizisi hırsızlık iddiası nedeniyle davalık oldu

TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisi geçtiğimiz günlerde final yapmıştı. Diziye şimdi de dava açılıyor.

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu tv8 kanalında 2 sezon boyunca yayınlanan Kırmızı Oda dizisi büyük ses getirmişti. Dizide yer alan hikayeler oldukça dikkat çekiyordu. Dizinin reytinglerde düşüş yaşaması nedeniyle final kararı alınmıştı. Kırmızı Oda dizisi bu kez bir dava haberiyle gündeme geldi.

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre; İranlı yazar Shahzade N. İgual (Nilecem Elham Eftekhariniasr İgual) avukatı Şeyda Yıldırım vasıtasıyla İstanbul Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu ve dizinin 35. bölümden itibaren yayınlanan İranlı Mitra’nın (Öteki adıyka Şerhrazat) 8 bölümlük hikâyesinin kendi hayat hikayesini anlattığı “Tahran’ın Kırmızı Sirenleri” adlı kitabından alındığını öne sürdü.

İranlı yazar OGM Prodüksiyon ve Medya Hizmetleri A.Ş ve tv8’e açtığı dava kapsamında öncelikle dizinin 35-36-37-38-39-40-41-42. bölümlerin yurt içi ve yurt dışında yayınlanmasının, televizyon, dijital, basın, açık hava, sinema, satış noktası, basılı tanıtım malzemeleri, radyo, internet kanalları, sosyal medya ve diğer elektronik iletişim araçlarında kullanılmasının durdurulması talep etti ve 100 bin TL maddi tazminatın ihlal tarihinden başlayarak işleyecek ticari avans faiziyle birlikte davalılardan tahsil edilmesini istedi.

Henüz yapım şirketinden veya Acun Ilıcalı'dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

DİZİNİN BAŞROLÜ TRANSFER OLDU

Öte yandan Kırmızı Oda dizisinde doktor hanım karakterine hayat veren Binnur Kaya şimdilerde Masumlar Apartmanı dizisinde boy gösteriyor.

Üstelik Kırmızı Oda dizisi final yapmasına rağmen aynı karakteri bu dizide canlandırıyor. Daha kaç bölüm ekranda kalacağı bilinmeyen Masumlar Apartmanı dizisindeki bu değişiklik en çokta Kırmızı Oda izleyicilerini sevindirmişti.

Her iki dizinin de reytinglerinde yaşanan düşüş nedeniyle yapım şirketinin böyle bir çözüm yolu bulduğu düşünülüyor...