Netflix seyircilerine kötü haber, projeler iptal edildi

Netflix seyircilerine kötü haber, projeler iptal edildi

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Netflix abone kaybetmeye başlayınca bazı proje iptalleri gelmeye başladı.

Pandemi döneminde dünya genelinde milyonlarca kişi Netflix abonesi olmuştu. Hayat normale dönünce insanların dizi ya da film izleyecek vakitleri kalmadı. Çoğu kişi ya sahillere ya alışveriş merkezlerine koşturmaya başladı. Hayatın normale dönmesi Netflix gibi dev bir platformun da çöküş yaşamaya başlamasına neden oldu. Hızla abone sayısında düşüş yaşayan Netflix çıkış yolları aramaya başladı.

Bazı proje iptalleri gelmeye şimdiden başladı bile. Önümüzdeki günlerde Netflix platformunda farklı tarifelerin de devreye alınması bekleniyor. Netflix platformundaki iptal edilen projelerle ilgili gelişmenin ayrıntıları da belli olmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde, son 10 yılda ilk kez abone kaybı yaşadığı açıklanan Netflix, geliştirme aşamasında olduğu birçok şovunu iptal etti. Bir rapora göre, Netflix’in Orijinal Animasyon için Yaratıcı Liderlik ve Geliştirme Direktörü Phil Rynda da birkaç çalışanıyla birlikte işten çıkarıldı.

Shift Delete'in aktardığına göre, platform abone kaybı yaşaması ve hisselerinin değerinin düşmesinin ardından finansal istikrarsızlıkla mücadele etmek için harekete geçti. Bu da geliştirme aşamasında olan birden fazla projenin iptal edilmesi anlamına geliyor.

Platform, eleştirmenler tarafından beğenilen Jeff Smith‘in çizgi romanı 'Bone'un uyarlamasını iptal etti. İptal edilen projelere Roald Dahl’ın "The Twist" filminin animasyon uyarlaması ve Lauren Faust’un "Toil and Trouble" filmi de eklendi.

WILL SMITH'LI DEVAM FİLMİ İPTAL EDİLDİ


Ayrıca, 94. Oscar Ödül Töreni'nde sahneye çıkarak sunucu Chris Rock'a tokat atmasıyla gündeme gelen Will Smith‘in başrolde olduğu filmin devamı olan "Bright 2" de iptal edildi.