Sanatçıların Altın Kelebek isyanı sürüyor! Peş peşe çekildiler

Sanatçıların Altın Kelebek isyanı sürüyor! Peş peşe çekildiler

Vahide Perçin, Armağan Çağlayan, Işıl Yücesoy, Şanışer ve Aslı Şafak, Hürriyet’in düzenlediği Altın Kelebek adaylığından çekildiğini açıkladı. Listenin uzayıp uzamayacağı merak konusu olmuş durumda.

Birçok oyuncu, televizyoncu ve şarkıcı Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında, ‘adaylık sisteminin adil olmadığına’ inandıklarını belirterek adaylıktan çekildiklerini duyurdular.

TÜM SEYİRCİLERİN 53 YILLIK SEVGİSİ HAYATTA ALDIĞIM EN KIYMETLİ ÖDÜLDÜR

| Oyuncu Işıl Yücesoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde açıklanan Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' kategorisinde aday gösterilmişim. Pantene ekibine, Hürriyet Kelebek ailesine ve oylama yapan tüm izleyicilere teşekkür ederim. Adaylık sisteminin doğru bir uygulama ile belirlendiğini düşünmediğim için adaylıktan çekildiğimi belirtmek istiyorum. Tüm seyircilerimizin 53 yıllık sevgisi benim için hayatta aldığım en kıymetli ödüldür. Bu yarışmaya katılmaya hak kazanan tüm genç arkadaşlarıma başarılar diliyorum" dedi.


ADAYLIK SEÇİMİNİN ADALETLİ YAPILMADIĞINA İNANIYORUM |

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre oyuncu Vahide Perçin, "Adaylık seçiminin uzun zamandır adaletli yapılmadığına inandığım için adaylıktan çekiliyorum" ifadelerini kullandı.


HİÇBİR ÖDÜL, YOUTUBE SEYİRCİSİNİN BİZE VERDİĞİ ÖDÜLDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL

| Eski televizyoncu Armağan Çağlayan da geçtiğimiz günlerde YouTube kanalları 'Gör Beni' ve 'Dur Bi Dinle' ile Altın Kelebek Ödülleri’nde 'dijital en iyi içerik' olarak aday gösterildiklerini duyurmuş ve “Sosyal medyanın ve YouTube seyircisinin bize verdiği ödülden hiçbir ödülün daha önemli olmadığına karar verdik” diyerek adaylıktan çekildiklerini açıklamıştı.


Çağlayan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Altın Kelebek Ödüllerin’de Gör Beni, Dur Bi Dinle ile dijital en iyi içeriğe aday olmuşuz. Ekip arkadaşlarımın da onayıyla, sosyal medyanın ve YouTube seyircisinin bize verdiği ödülden hiçbir ödülün daha önemli olmadığına karar vererek, Altın Kelebek adaylığından çekiliyoruz.”


O LİSTEDE OLMAK İSTEMİYORUM

| Gazeteci ve yazar Aslı Şafak da adaylıktan çekilme kararı verdiğini sosyal medyada yaptığı açıklama ile duyurdu. Şafak, yaptığı açıklamada, "Altın Kelebek adayları açıklandı. Kadın sunucular arasındaymışım. Aslında ekrandan burnu görünenler bile listeye alınmış. Geçen yıl yaşam boyu onur ödülü, yaşamını kadın döverek geçiren İbrahim Tatlıses’e verilmişti. O listede olmak istemiyorum. Selametle" ifadelerini kullandı.


NE İŞİM OLUR BENİM TELEVİZYONDA ÖDÜL ALMAKLA?

| Rapçi Şanışer ise sosyal medya hesabından "Arkadaşlar 'Altın Kelebek adayı olmuşsun, sana oy attık' diye mesajlar alıyorum. Oy falan atmayın lütfen, ne işim olur benim televizyonda ödül almakla?" yazdı.
Geçtiğimiz sene de opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, gazeteci Candaş Tolga Işık, Redd grubunun solisti Doğan Duru ve şarkıcı Ceylan Ertem Hürriyet’in düzenlediği Altın Kelebek adaylığından çekilmişti.