CMC Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Canan Ceylan'dan Türkiye için çalışıyoruz vurgusu

CMC Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Canan Ceylan'dan Türkiye için çalışıyoruz vurgusu

Türkbirkon Türk Dünyası ve Uluslararası İş Dünyası Yatırım Birliği Konfederasyonu Kadınlardan Sorumlu Başkanı İş İnsanı Canan Ceylan yapmış olduğu açıklamada " Türkiye ekonomisini kalkındırmak için var gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerine yer vererek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

CMC Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi,ve Türkbirkon Türk Dünyası ve Uluslararası İş Dünyası Yatırım Birliği Konfederasyonu Kadınlardan Sorumlu Başkanı İş İnsanı Canan Ceylan, ihracatın Mayıs ayında 15,2 artışla rekor kırıp 19 Milyar Dolara çıkmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Türkiye'de ihracatın önemli bir sıçrayış yaşadığını belirten Başkan Ceylan," Türkiye ekonomisini kalkındırmak için var gücümüzle çalışıyoruz"dedi.


Türkiye'nin ihracat konusunda emin adımlarla yürüdüğünü belirten Başkan Ceylan;" Ticaret Bakanı Mehmet Muş, mayıs ayına ilişkin dış ticaret rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre Mayıs ayı ihracatımız, 15,2 artışla 19 milyar $ oldu. Bu tüm zamanların en yüksek Mayıs ayı ihracatıdır. 2022 yılında, ilk 5 ayın tamamında en yüksek aylık ihracat değerine ulaştık ve beşte beş yaptık.Açıklanan verileri göre en fazla ihracat yapılan ülkeler sırasıyla Almanya, ABD ve Irak oldu.

En fazla ihracat yapılan fasıllar ise motorlu kara taşıtları, kazanlar ve makineler ile demir ve çelik olarak sıralandı. Verilerden de anlaşıldığı üzere Türkiye'nin önlenilemez yükselişi devam ediyor. Ticarette emin adımlar atarak ilerliyoruz. Türkiye'nin kalkınması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şirketimizin de zaten eğilimi bu yönde. CMC Şirketi olarak birçok plan ve projemiz var. Bunları da zamanı geldiğinde teker teker faliyete koyacağız. Hepimize hayırlı olsun."şeklinde konuştu.