Elinde altın, dolar ve bitcoin'i olanlara İslam Memiş'ten uyarı! Büyük operasyon var

Elinde altın, dolar ve bitcoin'i olanlara İslam Memiş'ten uyarı! Büyük operasyon var

Altın ve para piyasaları uzmanı olan İslam Memiş son dönemdeki hareketlilikle ilgili yatırımcıları uyardı

Altın ve Para piyasaları uzmanı İslam Memiş son dönemdeki piyasa hareketliliği hakkında youtube kanalına önemli açıklamalarda bulundu.

Özellikle altını ve doları olanları uyaran İslam Memiş yapılan operasyona dikkat çekti. Yatırımcıların zarar etmemesi için bilgiler paylaşan İslam Memiş son dönemde yaşanan artışlarla aslında bir silkeleme operasyonu yapılmaya çalışıldığını iddia etti.

Youtube kanalında yaptığı değerlendirmelerle dikkat çeken İslam Memiş piyasaları yakından ilgilendiren bilgiler paylaşmayı da ihmal etmedi. İslam Memiş'in açıklamasındaki FED vurgusu ise gerçekten dikkat çekiciydi.

Hiç kimsenin beklemediği bir anda Amerikan Merkez Bankası Fed ciddi bir silkeleme operasyonu yaptı." diyen İslam Memiş’in piyasalara ilişkin değerlendirmelerinden öne çıkan satırbaşları şöyle:

“MERKEZ BANKALARININ FAİZ ARTTIRMAKTAN BAŞKA ÇARESİ KALMADI”

Amerikan Merkez Bankası Fed'in silkeleme operasyonuyla birlikte bütün varlıklarda sert çöküş yaşandı. Bu süreçte dolar endeksinin 104 seviyesinin üzerine hızlı bir şekilde çıktığını gözlemliyoruz. Yani dolar uluslararası piyasalarda değer kazanma sürecine devam ediyor. Bu hafta Fed üyeleri ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları oldu.

Faiz artırım süreci ile ilgili pozitif ve şahin tonda yapılan açıklamalar diğer riskli varlıklarda satışlara neden oldu. Özellikle küresel borsalarda sert düşüşler gördük. Yüksek enflasyon karşısında merkez bankalarının kontrollü bir şekilde piyasaları manipüle etmesi özellikle resesyon riski ile küresel piyasaların karşı karşıya gelmesi, merkez bankalarının faiz artırmaktan başka çaresinin kalmaması da gelecek aylar için çok da yönetilebilir bir dünya ekonomisi olmadığını bize göstermiş oluyor.”

“SERT ÇÖKÜŞTEN SONRA KRİPTO PARALAR...”

“Yatırımcılar bu süreçte soğukkanlı bir şekilde panik yapmadan kalmalılar. Bu hafta yaşanan sert çöküşten sonra kripto paralarda haftanın son işlem gününde toparlanma görülüyor. Aslında her ne kadar düşük bir rakam varsa bu piyasaya giren yatırımcı sayısında ciddi bir artış olduğunu gözlemliyoruz” ifadelerini kullanan İslam Memiş, dolar kurunda serbest piyasa, bankalar ve ekran arasında 3 liralık makas aralığı olduğunu belirterek, “Makas aralıklarına dikkat edin. Ne alırken ne satarken bu makas aralıklarını göz önünde bulundurmayan yatırımcı yanlış hamleler yapabilir” dedi.

“EKRANDAKİ FİYATA GRAM ALTIN PİYASADA YOK”

Altının ons aralığı için 1830-1930 doları işaret eden İslam Memiş, “Bu bant aralığında kalmaya devam ediyor. 1830 dolar seviyesi dün kırıldı. Ons altında düşüşlerin devam etmesi için en az iki gün üst üste bu seviyenin altında kapanış gerçekleştirmesi lazım. 900 liranın altına sarkmayan bir gram altın var. Gram altının kurtarıcısı dolar kuru oldu. Dolar yüksek olduğu için gram tarafında düşüşler görmedik. Ekranlarda 906 lira görseniz de şu anda Kapalıçarşı piyasasında gram altın 925 lira. Yani 906 liraya gram altın piyasada yok. O yüzden alım satım arasındaki yanılgıyı rafa kaldırıp buna alışmanız gerekiyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Dolardaki değer artışının yıl sonuna kadar devam edeceğini tahmin ediyoruz. Doların karşısındaki tüm yatırım araçları şu anda ezme politikası ile insanların varlıklarını çalıyorlar” diyen İslam Memiş şunları dile getirdi:

“Çok büyük bir operasyonun içerisindeyiz bu hafta. O yüzden tuzaklara karşı duruşunuzu bozmayın. Dünyada yükselen bir enflasyon var. Merkez bankaları köşeye sıkıştı. Küresel finans sistemi çöktü. Sistem çöktüğü için de insanların elinden varlıklarını alıyorlar. Lütfen varlıklarınıza sahip çıkın.”

ARALIK AYINI DOĞRU BİLMİŞTİ

Öte yandan İslam Memiş, Aralık ayında yaptığı açıklamalarda dolar ve altını yüksekten alanların zarar edeceğini iddia etmişti. İki gün geçmeden dolar ve altında geri çekilme yaşanmış çok sayıda küçük yatırımcı büyük zarar etmişti. İslam Memiş'in tahminleri doğru çıkmış ve çok sayıda kişi şaşırmıştı.

Bu yüzden İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalar oldukça dikkat çekici türden değerlendirmelerden oluşmaktadır.

Kaynak: Yeniçağ gazetesi