İslam Memiş'ten tuzak uyarısı! Altın piyasalarını yakından takip edenleri ilgilendiriyor

İslam Memiş'ten tuzak uyarısı! Altın piyasalarını yakından takip edenleri ilgilendiriyor

Altın piyasasını en iyi bilen isimlerden biri olan İslam Memiş uyardı. Memiş açıklamasında "Gram altın bir düşerse iki çıkacak" ifadelerine yer verdi.

Milli gazete'nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre ABD'de patlak veren banka iflaslarının ardından Ons altındaki yükselişle birlikte gram altın fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. Kesintisiz 5 hafta düşüş trendinin ardından gram altın 1200 TL'yi aştı.

Altının daha fazla yükselmeyeceğini düşünerek, yüksek seviyede satış yapmayı planlayan altın sahiplerine ise Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten "sakın bu hataya düşmeyin" uyarısı geldi.

BU TUZAĞA DÜŞMEYİN! GRAM ALTIN BİR DÜŞERSE İKİ ÇIKACAK!


Yaşanan yükselişlerin devam edeceğini iddia eden Memiş, "Altının yükseliş yolu uzun ve istikrarlı olacak" ifadelerini kullandı. Memiş, önümüzdeki süreçte bir fiyat dengelemesi yaşanabileceğini ve altında ufak çaplı düşüş hareketlerinin gözlemlenebileceğinin altını çizerek, "Yine de bir düşen altın iki yükselecek, 2023 altının yılı olacak" şeklinde konuştu.

Her dönemde yapılan bu dengelemelerde panik havasına girenlerin kaybettiğini hatırlatan Memiş, "İlk fiyat düşüşünde altınınızı satarsanız, gelecek yükseliş dalgasında pişman olursunuz" dedi.

Boldhaber.com Haber Merkezi