10'uncu Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Ödülleri sahiplerini buldu

10'uncu Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Ödülleri sahiplerini buldu

Finansal teknoloji şirketi PeP'in ana sponsorluğunda gerçekleşen 10'uncu Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Ödülleri sahiplerine teslim edildi.

İSTANBUL, (DHA) - Finansal teknoloji şirketi PeP'in ana sponsorluğunda gerçekleşen 10'uncu Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Ödülleri sahiplerine teslim edildi. Ödül gecesinde, yapay zeka, e-ticaret, ulaşım, siber güvenlik, teknoloji, kripto gibi sektörlerden şirketlerin yanı sıra çevrimiçi yayın platformlarının da dahil olduğu 16 kategorinin en iyileri seçildi.

Kazananların, 15 günlük halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucunda belirlendiği ödül töreninin sunuculuğunu ünlü sosyal medya içerik üreticileri Mehtap Algül ve Berk Keklik üstlendi.

DİJİTALİN "EN"LERİ SEÇİLDİ

Ödül gecesinde yapay zeka, e-ticaret, ulaşım, siber güvenlik, teknoloji, kripto gibi sektörlerden şirketlerin yanı sıra çevrimiçi yayın platformlarının da dahil olduğu 16 kategorinin en iyileri seçildi. Teknoloji girişimleri, oyun ve uygulama geliştiricileri, içerik üreticileri birincilerinin etkinliğin internet sitesi üstünden oylanarak belirlendiği gecede ödüller sahiplerini buldu.

Birçok büyük marka kendi kategorilerinde aday gösterildi. Çevrim içi platformlarının en çok izlenen ve takip edilenleri de çalışmalarını sürdürdüğü alanlara göre oylandı.

GENÇ BİLİŞİMCİLERİN ETKİ ALANLARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Ödül töreninin açılışında PeP'in Genel Müdürü Mehmet Sadioğlu'na, ana sponsor teşekkür plaketi verildi.

Sadioğlu konuşmasında Türkiye'nin alanında öncü finansal teknoloji şirketi olan PeP, bilişim alanında çalışan gençlere ve bu sektörde üretilen projelere destek vermeyi sürdürdüğünü belirterek, genç bilişimcilerin imza attıkları her başarıyla etki alanlarını her geçen gün biraz daha artırdıklarının altını çizdi.

Bilişim sektöründe hizmet veren şirketler ve dijital platformlarda faaliyet gösteren kişilerin, internet kullanıcılarının kararlarında kritik bir rol oynadığına vurgu yapan Sadioğlu, Türkiye'nin lider fintech şirketi PeP olarak Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Ödülleri etkinliğin ana sponsorluğunu üstlenerek her yaş ve meslek grubundan kişinin oy vererek dahil olabildiği bu etkinliğin parçası olmaktan mutluluk duydukları belirtti.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Boğaziçi Bilişim Ödülleri'nde 16 ayrı kategoride ödül alanlar şöyle sıralandı:

Yılın En İyi E-Ticaret sitesi Amazon

Yılın En İyi Market Servis Uygulaması Migros hemen

Yılın En İyi Ulaşım Uygulaması Binbin

Yılın En İyi Yerli Dijital Yayın Platformu: Exxen

Yılın En İyi Youtube İçerik Üreticisi: Oğuzhan Uğur

Yılın En İyi Yerli Dijital Talk Show'u: Konuşanlar

Yılın Sosyal Medyayı En Etkin Kullanan Influencer'ı: Emir Elidemir

Yılın En İyi Dijital Kültür Mecrası: Sanat Okur

Yılın En İyi Blockchain Tabanlı Girişimi: FirstBatch

Yılın Sosyal Medyayı En Etkin Kullanan Ünlüsü: Vedat Milor

Yılın En İyi Online Yayın İçerik Üreticisi: Tuğkan Gönültaş

Yılın En İyi Yazılım/Bilgisayar Bilimleri Topluluğu: Türkiye Açık Kaynak Platformu

Yılın En İyi Yapay Zeka Girişimi: Virasoft

Yılın En İyi Sürdürülebilir Teknoloji Girişimi: Plastic Move

Kaynak: Demirören Haber Ajansı