Deprem bölgesindeki kadınlara yönelik ‘kadınlardan bire bir destek’ hareketi

Deprem bölgesindeki kadınlara yönelik ‘kadınlardan bire bir destek’ hareketi

DeFacto, deprem bölgesindeki kadınların günlük ihtiyaçlarını karşılamak için "kadınlardan bire bir destek" hareketini başlattı.

İSTANBUL, (DHA) – DeFacto, deprem bölgesindeki kadınların günlük ihtiyaçlarını karşılamak için "kadınlardan bire bir destek" hareketini başlattı. Marka, alınan her kadın slip iç çamaşırı paketi için bir iç çamaşırı paketini sivil toplum kuruluşları veya idari kurumlar aracılığıyla deprem bölgesine ulaştıracak.

Marka yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Depremden etkilenen kadınların hayatlarına dokunabilmek ve şartlarını iyileştirmek için DeFacto mağazalarından ve online kanallar üzerinden alınan her kadın slip iç çamaşırı paketi için deprem bölgesine bir iç çamaşırı paketi de sivil toplum kuruluşları veya idari kurumlar aracılığıyla ulaştırılacak. DeFacto, ülkemizi yasa boğan depremin ilk anından itibaren ilgili devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ve 15 bin DeFactolu ile tek yürek hareket ederek deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için tüm imkânlarını seferber etmeyi sürdürüyor.

"Depremin ilk günü itibarıyla mont, parka, bot, bere, şapka, eldiven, hırka ve kazak gibi kışlık giysilerden oluşan 200 bin adet ürün, ayrıca 100 bin adet battaniye ve medikal maskeyi ilgili kurumların koordinasyonunda bölgeye ulaştırılmıştı. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde deprem bölgesinde bakanlığın himayesindeki tüm çocukların giyim ihtiyacını bir yıl boyunca karşılayacak olan DeFacto, bölgedeki ekonomik hareketliliğin yeniden başlaması ve istihdam sürekliliği için "Üretim hiç durmasın" anlayışıyla, sipariş ve tedariklerinde depremden zarar gören iş ortaklarını önceliklendirip 6,5 milyon adet ürün sipariş geçme kararı vermişti."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı