Financell’den yeşil enerjiye finansman desteği

Financell’den yeşil enerjiye finansman desteği

Turkcell'in finansman sağlayan iştiraki Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek, yeşil finansmanı odaklarına aldıklarını söyleyerek "Güneş enerjisi...

İSTANBUL, (DHA) - Turkcell'in finansman sağlayan iştiraki Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek, yeşil finansmanı odaklarına aldıklarını söyleyerek "Güneş enerjisi projelerine finansman çözümlerimiz ile Solarex Enerji ve Teknoloji Fuarına katılıyoruz. Sağlayacağımız finansman destekleriyle, GES projelerinin büyümesine katkı sağlayacağız" dedi.

Hızlı ve kolay ödeme çözümleri ile kullanıcılarına yeni nesil finansman desteği sunan Financell, güneş enerjisi projelerine finansman desteği vererek Türkiye'nin sürdürülebilirlik hedeflerine yönelik çözümler sunmaya başladığını duyurdu. Yeşil enerjiye dönüşümü hedefleyen şirketler, gerekli yatırım için Financell'de faiz avantajları ve esnek ödeme planları ile 60 aya varan ödeme seçeneklerinden yararlanabilecek.

"YÜZDE 100 YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜLKEMİZİN VE GRUBUMUZUN ÖNCELİĞİ"

Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek, "Gezegenimizin ve toplumumuzun geleceği için yenilenebilir enerji artık herkesin gündeminde. Grubumuzun bu alanda kapsamlı bir yol haritası var. Financell olarak biz de yeşil finansmanı odağımıza aldık. Güneş enerjisi baştan bir yatırım gerektiren, kurulum sonrasında çok düşük maliyetlerle üretim sağlayan bir iş modeline sahip. Yatırımın dönüş süresi 5 yılın altında ve sizi gelecekteki enerji fiyatlarının dalgalanmasından da koruyor. Güneş enerjisi projelerine finansman çözümlerimiz ile Solarex Enerji ve Teknoloji Fuarı'na katılıyoruz. Sağlayacağımız finansman destekleriyle, Turkcell'in teknolojisi ve gücü ile hem daha sürdürülebilir bir çevre sunmaya yardımcı olacak hem de GES projelerinin büyümesine katkı sağlayacağız" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı