Garanti BBVA, en çok dijital kullanıcıya sahip banka oldu

Garanti BBVA, en çok dijital kullanıcıya sahip banka oldu

Garanti BBVA Mobil, bireysel ve tüzel müşterilerine sunduğu hizmetlerle özel bankalar arasında liderliğini koruyor.

İSTANBUL, (DHA) - Garanti BBVA Mobil, bireysel ve tüzel müşterilerine sunduğu hizmetlerle özel bankalar arasında liderliğini koruyor. Garanti BBVA Mobil, 13 milyonu aşkın müşterinin bankayla öncelikli temas noktası haline gelirken 11 milyona yakın müşteri sadece mobil üzerinden bankacılık hizmetlerine erişiyor.

Müşteri olma süreci de dahil olmak üzere şubeyle temas etmeden neredeyse her işlemin yapılabildiği Garanti BBVA Mobil, 500'ü aşkın fonksiyon setiyle müşterilere hızlı ve kolay hizmet sunuyor.

MÜŞTERİLERİMİZE KONFOR ALANI SAĞLAYABİLMEYİ İSTİYORUZ

Garanti BBVA'nın dijital bankacılık hizmetleri hakkında değerlendirme yapan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, "Günümüzde müşteriler teknolojinin en iyi şekilde kullanıldığı uygulamalardan yararlanmak, en iyi deneyimi yaşamak istiyor. Böyle bir dünyada Garanti BBVA olarak, müşterilerimize yaşattığımız her deneyimi ya da tasarladığımız her süreci, önce mobil yaklaşımı ile ele alıyoruz. Müşterilerimizin desteğe ihtiyaç duydukları her an dijital üzerinden kolayca bize ulaşmaları tüm sorularına hızlıca yanıt bulabilmesini hedefliyoruz. Bu kapsamda müşterilerimiz için bir bankadan fazlasını sunmayı, onların finansal danışmanı olmayı ve zihinsel konfor alanı sağlayabilmeyi istiyoruz. Stratejimizi mobil etrafında kurgularken müşteri deneyiminde önceliğimizin; tüm müşterilerimizle her temas anında akıllı etkileşim kurabilen, doğru noktalarda insan desteği sunabilen, anlamlı öneriler ve tavsiyelerde bulunan ve güven inşa eden eşsiz bir deneyim yaratmaya odaklanıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız doğrultusunda mutluluk ve gururla söyleyebilirim ki Garanti BBVA, halka açık yatırımcı raporlarına göre, özel bankalar arasında en çok dijital kullanıcıya sahip banka olarak öne çıkıyor." dedi.

Konuya ilişkin bankadan yapılan yazılı açıklamada ise şu bilgilere yer verildi:

"Mobilden müşteri olma sürecinin başlamasıyla birlikte, uçtan uca dijital bankacılık deneyiminde son adım da tamamlandı. Garanti BBVA bu süreci, bireysel müşterilerinin yanı sıra şahıs firması statüsündeki esnaf ve KOBİ'lerin de uçtan uca güvenli, kolay ve yalın deneyimleyebileceği şekilde tasarladı. Mobili müşteri deneyiminin ana merkezi olarak konumlayan Garanti BBVA, müşterilerinin tüm ihtiyaçları için mobil üzerinden çözüm yolları sunmayı hedefliyor. Müşteriler mobilden çıkmadan akıllı asistan Ugi, chatbot, video ile görüşme gibi hizmetler sayesinde çözüm yollarına erişebiliyor. İnsan temasına ihtiyaç duydukları noktada da Garanti BBVA Mobil'den çıkmadan müşteri temsilcisi ile Canlı Destek çözümü sayesinde yazışarak destek alabiliyor. Türkiye'nin ilk yapay zekâ destekli akıllı asistanı Ugi, 2022 yılında 5 milyonu aşkın müşteriyle 53 milyondan fazla etkileşime girdi. Doğal konuşma dilini anlama konusundaki yetenekleri sayesinde 2022'de tekil kullanıcı sayısını yüzde 29'un üzerinde artırdı."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı