Gate.io, Türkiye'de eğitim ve sosyal sorumluluk projelerini önceliklendirecek

Gate.io, Türkiye'de eğitim ve sosyal sorumluluk projelerini önceliklendirecek

Kripto para borsası Gate.io, Türkiye'de bu yıl eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vereceklerini duyurdu.

İSTANBUL, (DHA) - Kripto para borsası Gate.io, Türkiye'de bu yıl eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vereceklerini duyurdu. Bir dizi ziyaret için Türkiye'ye gelen Gate.io CEO Yardımcısı Rae Pui, önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Kahramanmaraş merkezli depremler ve selin etkisi altındaki bölgeyi ziyaret eden Rae Pui ve beraberindeki Gate Charity ekibi sivil toplum kuruluşları, dernekler ve ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştirdi. Rae Pui, yakın zamanda Hatay'da, çocuklara odaklanılacak önemli bir sosyal sorumluluk projesinin paydaşı olacaklarını söyledi.

"İLK ANDAN İTİBAREN TÜM KAYNAKLARI SEFERBER ETTİK"

Son depremlerle Türkiye'de markaların farkındalık düzeyinin arttığını ve Gate.io'nun da ilerleyen süreçte eğitim ve sosyal sorumluluk projelerini daha fazla önceliklendiren bir anlayış benimseyeceğini aktaran Gate Türkiye Genel Müdürü Kafkas Sönmez, "Önümüzdeki dönemde hem süregelen hem de yeni projelerimizle bu bölgenin eski günlerine dönmesi için özel ihtimam göstereceğiz. Global ekipten aldığımız destekle güzel projeler hayata geçirdik. Bundan sonra da tüm Gate Charity ailesiyle yaraları sarmak için çalışacağız" dedi.

"BLOCKCHAİN BİZİM İÇİN BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ"

Üniversite kulüpleriyle yapılan çalışmaların yanı sıra yardım kampanyalarında da kalıcı ve uzun vadeli projeler kurguladıklarını ifade eden Gate Türkiye İş Geliştirme Direktörü Didem Gülyuva ise şunları kaydetti:

"Blockchain bizim için birleştirici bir güç. Öyle ki deprem döneminde, kullanıcılarımızın bağış yapabilmesi için canlıya aldığımız NFT koleksiyonu ve kripto para bağış fonu yoğun ilgi gördü. Şu an bile yardımlar gelmeye devam ediyor. Yenilikçi ve güvenilir blockchain ağlarıyla bağış konusunda da tüm kripto ekosisteminin, ülkemize yeni bir boyut kazandırdığını düşünüyorum. Yalnızca deprem gibi felaketlerde değil tüm projelerimize bu yaklaşımımızı devam ettireceğiz."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı