Güzellik merkezi “kadınlar akademisi” oldu

Güzellik merkezi “kadınlar akademisi” oldu

Dünya genelinde tartışılan konuların başında gelen kadın istihdamı oranları, ülkelerin kültürel ve gelişmişlik düzeylerine göre değişebiliyor.

İSTANBUL, (DHA) – Dünya genelinde tartışılan konuların başında gelen kadın istihdamı oranları, ülkelerin kültürel ve gelişmişlik düzeylerine göre değişebiliyor. Kadınlar, hemen her ülkede yoğun olarak hizmet sektöründe istihdam ediliyor. Bu sektörlerin başında da güzellik merkezleri geliyor. İstanbul'daki Sibel Kırbaş Beauty Faceand Body'de yaklaşık 70 kadın istihdam ediliyor. Güzellik uzmanı Sibel Kırbaş, güzellik merkezinin kadınları sektörde eğiten ve yetiştiren "kadınlar akademisi" olduğunu söyledi.

Sibel Kırbaş, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, şubelerinde kadın istihdamını her anlamda desteklediklerini söyledi. Kırbaş, "Girişimci bir kız annesi olarak geleceğin kadınlarını yetiştirmenin öneminin farkındayız" dedi.

"MERKEZLERİMİZİ BİR GÜZELLİK OKULU GİBİ GÖRÜYORUZ"

Kırbaş, kadınların iş bulmakta zorluk yaşadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Biz işverenler olarak kadın istihdamına sosyal sorumluluk açısından yaklaşmalıyız. İstihdam ettiğimiz kadınlardan sadece hizmet almıyoruz; aynı zamanda onları yetiştiriyoruz ve sektöre hazırlıyoruz. Şubelerimizde istihdam ettiğimiz kadınlar, yeni nesil güzellik uygulamalarını öğreniyor, kendilerini geliştiriyor ve yeteneklerine göre hem bize hem de sektöre katkı sunuyorlar. Şubelerimiz güzellik akademisine döndü. Güzellik sektöründe kendini geliştirmek isteyen kadınlarımıza iş fırsatı sunuyoruz. Bizden ayrılsalar bile sektördeki farklı bir işletmede yetişmiş bir personel olarak istihdam edilebiliyorlar. Bu da bize gurur veriyor. Merkezlerimizi bir güzellik okulu gibi görüyoruz."

Kırbaş, merkezlere dair ise "Sibel Kırbaş Beauty Faceand Body, İstanbul'un Mecidiyeköy, Kadıköy, Pendik ve Ümraniye ilçelerindeki güzellik merkezlerinde hizmet veriyor. Sektörde önemli bir yeri olan güzellik merkezi, 2014 yılından bu yana şube sayısını 4'e çıkardı. Güzellik merkezinin şubelerinde çok sayıda kadın istihdam ediliyor. Dört şubede yeni nesil güzellik çözümleri sunuyoruz. Kısa vadede 10 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı