TPAO'dan 'yatırım fırsatı' adı altında paylaşılan haberlere ilişkin açıklama

TPAO'dan 'yatırım fırsatı' adı altında paylaşılan haberlere ilişkin açıklama

TÜRKİYE Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), sosyal medyada "yatırım fırsatı" başlığıyla paylaşılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Umutcan ÖREN/ANKARA, (DHA)- TÜRKİYE Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), sosyal medyada "yatırım fırsatı" başlığıyla paylaşılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

TPAO tarafından yapılan açıklamada, "Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden, "yatırım fırsatı" adı altında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan duyurular yapıldığı tespit edilmiştir. Söz konusu yasa dışı girişimlerde Genel Müdürümüz Sayın Melih Han Bilgin'in fotoğraflarının yanı sıra Ortaklığımızın logosu ve görselleri izinsiz olarak kullanılmıştır. Kurumumuz yüzde yüz kamu sermayeli bir Kamu İktisadi Teşebbüsüdür. Halka açık bir şirket olmadığından, herhangi bir hisse satışı konusu değildir. Bahse konu hesaplar ve internet sitelerine karşı gerekli yasal işlemler Ortaklığımız tarafından başlatılmış olup vatandaşlarımızın bu tür gerçek dışı duyurulara ve dolandırıcılık girişimlerine itibar etmemeleri önemle rica olunur" denildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı