Yılın ilk 'Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı' yapıldı

Yılın ilk 'Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı' yapıldı

HAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında yapılan yılın ilk "Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı'nda, vatandaşın hakları ve serbest...

ANKARA, (DHA)- HAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında yapılan yılın ilk "Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı'nda, vatandaşın hakları ve serbest piyasa şartlarını korumak adına, tüm kurumların gözetim ve denetim faaliyetlerine devam etmesinde mutabık kalındı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2023 yılının ilk "Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı'nın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirildiği belirtildi. Toplantıda 2022 yılına ilişkin gelişmelerin değerlendirildiği, 2023 için bankacılık, sermaye piyasası ve sigortacılık sektörlerine ilişkin küresel ve yerel beklentiler ile politika adımlarının istişare edildiği kaydedildi. Açıklamada, "Yaklaşık bir yıldır uygulanan ekonomi programı ile finansal kaynakların etkin bir şekilde kullanılması sağlanmış; yatırım, istihdam, üretim ve ihracat alanlarında önemli başarılar elde edilmiştir. Bu başarıların devamı için finansal sistemin derinleşmesi ve piyasalardaki güvenin sürdürülebilir olması önem arz etmektedir. Bu kapsamda, vatandaşlarımızın haklarını ve serbest piyasa şartlarını korumak adına tüm kurumlarımızın gözetim ve denetim faaliyetlerine devam etmesinde mutabık kalınmıştır. Finansal İstikrar Komitesi, finansal istikrarın korunması adına bütüncül bir yaklaşımla ve eşgüdüm içerisinde çalışmalarına devam edecektir" denildi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Demirören Haber Ajansı