Saçlarınız su gibi dökülüyorsa aslında çözümü çok basitmiş uygulamalısınız

Saçlarınız su gibi dökülüyorsa aslında çözümü çok basitmiş uygulamalısınız

Saç dökülmesini durdurmak için aslında çok fazla şeye ihtiyacınız yok bu doğal yöntemle saç dökülmesini durdurmak mümkün

Her yaştan insan için aslında Saç dökülmesi ciddi bir sorundur. Sadece erkeklerde değil kadınlarda da saç dökülmesi olabiliyor. Saç dökülmesinden kurtulmanızı sağlayacak bazı basit yöntemler bulunmaktadır. Kimyasal yöntemlerle uğraşmadan dökülen saçlarınızı kurtarabilirsiniz.

SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR?

Saç dökülmesi genellikle genetik bir sorun gibi görünse de bazı durumlarda stres gibi ruhsal problemlerde saç dökülmesine neden olmaktadır. Ayrıca bilinçsiz kilo vermek için yapılan bazı diyetlerin de saç dökülmesine neden olduğu bilinmektedir.

Düzensiz beslenme alışkanlıklarının da saç dökülmesine neden olduğu açık bir gerçek.

Ancak üzülmemek gerekiyor. Saç dökülmesinden kurtulmanızı sağlayacak bazı doğal yöntemler bulunuyor. Uygulayacağınız doğal yöntemler sayesinde saç dökülmenizi durdurabilirsiniz. Yeter ki uygulamayı doğru bir şekilde uygulayın.

Peki saç dökülmesini durdurmak için neler yapmak gerekiyor?

Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde; Saç dökülmesini durduran yöntemlerden bahsedildi. Bu yöntemler sayesinde su gibi dökülen saçlarınızı durdurabilmek mümkün olacak. Özellikle orta yaştaki kişilerin büyük bir sorunu haline gelen saç dökülmesinden tamamen doğal yöntemlerle aslında kurtulabilmek mümkün.

İşte tamamen doğal yöntemler saç durdurmanızı sağlayacak o bilgiler. Kendinize saklamayıp arkadaşlarınıza da bu bilgileri iletin ki onlarda saçlarına uygulayabilsinler.

HİNTYAĞI

Hintyağı saçları ve kirpikleri uzatmak için çok etkilidir. Bu erkekler için de geçerli! Hint yağı saç dökülmesini önlemekle kalmaz aynı zamanda normal saç büyüme oranlarını iki veya üç katına çıkarabilir.

SİYAH KİMYON TOHUMU YAĞI

Siyah kimyon tohumu yağı birçok avantaja sahiptir, ancak saç büyümesi için özellikle harikadır. Saç dökülmesine neden olan bazı mantar enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur ve saç dökülmesini önler. Kafanın veya vücudun geniş bir bölümünde kullanmadan önce hassasiyet olmadığından emin olmak için iç kolun derisinde ufak bir miktar test edin.

BİBERİYE YAĞI

Saç büyümesini canlandırma yeteneği ile tanınan biberiye genellikle saç büyütme tedavilerine ve şampuanlara katılır. Az miktarda eklemek erkeksi bir koku yaratır ve bu tarifi etkinliğini arttırır.

LAVANTA ESANSİYEL YAĞI

Cilt sağlığını ve saç büyümesini iyileştirmek için de kullanışlıdır. Siyah kimyon tohumu ve biberiye kokusunu yumuşatır, ferahlatıcı ama kesinlikle erkeksi bir koku yaratır.

MALZEMELER

1/4 bardak hint yağı
1 tatlı kaşığı siyah kimyon tohumu yağı
1/2 çay kaşığı biberiye yağı
15 damla lavanta esansiyel yağı

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri koyu renkli bir cam şişe içerisinde birleştirin. Kahverengi bir damlalıklı şişesi kullanılabilir. Saçları nemlendirin ve kafa derisine 10-30 damla koyarak masaj yapın. Bir saat boyunca ya da bir gece boyunca bekletin ve yıkayın. Gece kullanmanızı ve yağ lekelerini önlemek için yastık üzerindeki havluyla uyumanızı öneriyoruz.
Saç büyümesini artırmak için haftada bir kez veya gerektiğinde kullanın.

NOTLAR

Tüm kafa derisine kullanmadan önce iç kolun küçük bir bölümünde yağları test edin ve herhangi bir reaksiyon veya hassasiyete neden olursa kullanmayın. Siyah kimyon tohumu yağı hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir.

Kaynak: Sabah Gazetesi