Canan Karatay Hep En Zararlı Besin Diyordu! Bir Kez Daha Haklı Çıktı

Canan Karatay Hep En Zararlı Besin Diyordu! Bir Kez Daha Haklı Çıktı

Canan Karatay'ın şeker konusundaki uyarısı gerçekmiş! Karatay bugüne dek hep en zararlı besin diye uyarıyordu

Şeker günümüzde çok fazla tüketiliyor olsa da Canan Karatay şeker karşıtı isimlerden biridir. Şekerin zararları hakkında Canan Karatay her fırsatta uyarılarda bulunmaktadır! Canan Karatay'ın şeker konusunda haklı olduğunu kanıtlayan bir bilgi daha ortaya çıktı! Anlaşılan Canan Karatay bir kez daha haklı çıkmış oldu.

Vücudumuzun suya ihtiyacı bulunur. Ancak şekere ihtiyacı bulunmaz. Buna rağmen çok sayıda kişi gereksiz yere şeker tüketiyor. Bir çok kişi için adeta şeker vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Oysa çayı bile şekersiz tüketmek fayda sağlarken çayın şekerli tüketilmesi zarar veriyor. Bu elbette Türk kahvesi içinde geçerli.

Hayatımızın baş köşesinde yer alan şekerle ilgili sürekli olarak Canan Karatay uyarılarda bulunuyor ve tüketilmemesi gerektiğini söylüyordu. Kimse ise Canan Karatay'ın bu sözlerine inanmıyordu.

Canan Karatay'ın haklı olduğunu bilim insanları sonunda anladı. Habertürk'te şekerin zararları üzerine bir haber yayınlayarak bu zararları tek tek sıraladı.

Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz tarafından şekerin zararlarını sıraladı.

Şekerin vücuda hiç bir faydası bulunmamaktadır. Ciltteki kırışıkların en büyük nedeni gereğinden fazla şeker ve şekerli ürünler tüketmektir.

Hafızayı zayıflatan şeker aynı zamanda beyne zarar vermektedir.

Kanser riskini artıran şeker zamanla vücudun tüm organlarında hasara neden olmaktadır. Vücudun savunma sistemini çökerten şeker bununla kalmayıp bağışıklık sistemine de zarar vermektedir.

Diş çürüklerine de neden olan şeker. Aynı zamanda obeziteye yol açmaktadır. Karaciğer yağlanmasına da neden olan fazla şeker tüketimi bir süre sonra adeta bizi ona bağımlı hale getirmektedir.

Yıllardır Canan Karatay tarafından yapılan bu uyarılar sonunda beslenme uzmanları tarafından da dile getirilmeye böylelikle başlanmış oldu.