Ahmet Hakan açıkladı! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a kurulan sinsi tuzak

Ahmet Hakan açıkladı! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a kurulan sinsi tuzak

Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın aday olmaması için sinsi bir tuzak kuruluyor! O sinsi tuzağı Ahmet Hakan açıkladı

Ahmet Hakan dikkat çeken bir köşe yazısı yazdı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun aday olmaması için kurulan sinsi tuzakla ilgili bilgileri paylaştı. Muhalefet tabanında seçmen ya Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu aday olmalı konusunda ısrarcı. Ancak CHP Genel Merkez yöneticileri bu taleplere karşı çıkıyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması için baskı kurmaya çalışıyorlar. Bu baskının nedeni de aslında açıkça ortada.. Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla birlikte seçimi bir kez daha iktidara hediye etmek.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın köşesinde kullandığı ifadeler dikkat çekiciydi. Milli gazete o köşe yazısından bazı bölümleri derledi.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde CHP'nin adayının kim olacağı yönünde tartışmalar devam ediyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ismi ön plana çıkarken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın isimleri 'aday olmayacaklarını' söylemelerine rağmen zaman zaman gündeme geliyor. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylık iddialarına ilişkin çarpıcı bir iddia da bulundu. Hakan, gizli bir elin aday olmamaları için uğraştığını öne sürdü.

Bugünkü köşesinin ‘Paranoyak olmam takip edilmediğim anlamına gelmez’ başlıklı bölümünde “ HDP’nin önemli ismi Ahmet Türk, İmamoğlu ve Yavaş’la ilgili yargı dağıtmış. Ekrem İmamoğlu için... 'Çift dilli. Karadeniz’de öyle, Diyarbakır’da böyle diyor' demiş. Mansur Yavaş için... 'Kürtler oy vermez' demiş” hatırlatmasında bulunan Hakan, sözlerine şu iddiada bulundu.

“Son günlerdeki gelişmelere bakınca... Şöyle demeye başladım: Bir el, gizli bir el, İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığının önünü mü kapatmaya çalışıyor yoksa ben mi paranoyak oldum?”