Cem Küçük: Suriyeliler olmasa bazı sektörlerin güçlük çekeceğini iddia etti

Cem Küçük: Suriyeliler olmasa bazı sektörlerin güçlük çekeceğini iddia etti

Suriyeli sığınmacılar meselesi gündemden düşmezken Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük şaşırtıcı bir destek yazısı yazdı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın başlattığı Suriyeli sığınmacılar meselesine ilişkin tartışmaya Cem Küçük'te katıldı. Cem Küçük çarpıcı iddialarda bulundu. İddiasına göre Suriyeliler gidecek olsa bazı sektörler çökebilir

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, sığınmacı konusundaki söylemleri nedeniyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı eleştirdi.

Küçük, "Düzensiz göçe zaten izin verilmiyor. Sınırı korursun. Ama canını kurtarmak için ülkemize sığınmış adamı göndereceğim demek o kişi ölsün demektir. Esad’ın insanları çukurlara atıp gaz dökerek yaktığını tüm dünya gördü!.." diye yazdı.

Küçük, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Suriye ve mülteci meselesini sosyal medyada kaşıyan bazı tipler iç ve hatta dış savaş peşindeler. Bunların başını 'FETÖ'cüler kaşıyor. İçişleri Bakanı’nın dün TGRT Haber’de dediği gibi bunlar Türk ekonomisini baltalamak için de bunu yapıyor. Araplar Türkiye’ye gelmesin istiyorlar. Suriyeli Arap korkutulursa BAE, Suudi ve diğer Arap ülke vatandaşlarının da ayağı Türkiye’den kesilsin istiyorlar...


Yaşadığımız ekonomik sıkıntıları kötüye yorumlayıp işsiz insanlara, 'Suriyeliler yüzünden işsizsiniz' diyorlar. Hâlbuki Suriyeliler olmasa bazı sektörler eleman bulmakta zorluk çeker.
Ha, devlet sosyal medyada kimin ne yaptığının farkında. Gereken suç duyuruları yapıldı. Bu kadar yabancı düşmanlığını anlamak mümkün değil. Yüzde 0 oyu olan Ümit Özdağ yabancı düşmanlığı ile gündem oluyor. Oyum artar sanıyor!"

Kaynak: Türkiye Gazetesi