CHP Sakarya İl Başkanlığı  75 Bin adet fide dağıtımı gerçekleştirdi

CHP Sakarya İl Başkanlığı 75 Bin adet fide dağıtımı gerçekleştirdi

Sakarya’da CHP İl Başkanlığı tarafından geleneksel hale dönüşen fide dağıtımı bu senede başarıyla gerçekleşti. Etkinlik kapsamında toplam 75 Bin adet fide dağıtımı yapıldı. Konuyla ilgili olarak basına kısa bir bülten gönderildi

Sakarya’da CHP İl Başkanlığı tarafından geleneksel hale dönüşen fide dağıtımı bu yılda gerçekleştirildi.

HALKIMIZI ÜRETİMEYE TEŞVİK EDİYORUZ

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Vatandaşlara, biber, domates, karpuz gibi ürünlerin fidelerinin dağıtımını yaptık. Burada amacımız halkımızı üretime teşvik etmek. Tarımsal üretimde kan kaybeden ülkemizde bu alanda halkımızın da üretime katılmasını sağlamak. Desteklerin doğru ve düzenli devlet eliyle yapılması halinde hepimiz üretmeye başlarsak, kendi kendine yeten bir il ve ülke olacağız. Biz, bu anlamda CHP olarak Sakarya’da üreticilerimize bedava fide, tohum dağıtarak onların üretmelerini sağlayıp ürettiklerini satmayı hedefliyoruz” dedi.

KENDİ KENDİMİZE YETEBİLMEK İÇİN TARIMSAL ÜRETİM ŞART

Üretim olmadan ülkenin gelişemeyeceğini ifade eden Başkan Keleş, “Üretim olmadan bu ülke düzlüğe çıkmaz. Şeker Fabrikalarını kapatıp tarımdan bahsedenlere soruyoruz; kenevirler, çilekler, lavantalar ne oldu? Tarımı desteklemeden üretimden bahsedenler, çiftçinin derdinden haberdar değil. CHP iktidarında çiftçilerimize ve üreticilerimize hak ettikleri şekilde destekler vereceğiz. Üretim yapan ve kendi kendine yetebilen Türkiye için tarımsal üretim şart” diye konuştu.