Ekrem İmamoğlu'na Fazıl Say'dan çok ağır sözler

Ekrem İmamoğlu'na Fazıl Say'dan çok ağır sözler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Atilla Taş'ın ardından bir tepki de Fazıl Say'dan geldi

Nagehan Alçı ile poz veren Ekrem İmamoğlu'na tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Otobüsüne hem iktidar hem muhalefet yandaşlarını dolduran Ekrem İmamoğlu'na her kesimden tepki yağıyor. En büyük tepki ise kendi destekçilerinden.

Geçtiğimiz haftalarda Ekrem İmamoğlu'na açıktan desteğini veren Fazıl Say bu kez çok ağır sözlerle hedef aldı.

Duvar'da yer alan habere göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine davet ettiği gazetecilere dair tartışma sürüyor. İmamoğlu'na son olarak, ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say'dan tepki geldi.

Fazıl Say, 2013 yılında Twitter'dan paylaştığı Ömer Hayyam rubaisinde 'dini değerleri alenen aşağıladığı' iddiasıyla açılan davada suçlu bulunmasını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"10 yıl önce yaşadığım Hayyam Retweet davasında, ceza almam için televizyonlarda yaygara koparan, algı yaratan ve ceza almamı da başaran gazeteci kadın, gönlümün en uzağında bile yeri yoktur.

Ve onunla poz vermiş biri.
O da o uzaklara gitti.
Şimdi ne olacak?

TAKİPÇİ DE KAYBEDİYOR

Öte yandan Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından takipçi de kaybetmeye başladı. Çok sayıda destekçisi Mansur Yavaş'a yönelmeye başlamış durumda. Zaten anketlerde de Mansur Yavaş daha önde görünüyordu.