Fatih Altaylı'dan Cem Uzan yazısı! İktidarla uzlaşamaz

Fatih Altaylı'dan Cem Uzan yazısı! İktidarla uzlaşamaz

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan'ın cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklamasının ardından dikkat çeken bir yazı yazdı

Geçtiğimiz günlerde Cem Uzan, Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklamıştı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı son yazısında bu durumu değerlendirdi. Dikkat çeken satırlara imza attı.

Cem Uzan'ın artık iktidarla uzlaşmasının hayal olduğuna dikkat çekti.

Cem Uzan'ın Erdoğan karşıtı açıklamaları ve aday olacağını söylemesinin ardından Altaylı, şöyle bir yazı kaleme alarak ilginç iddialarda bulundu:

MİLET DE CİDDİ CİDDİ BU SAÇMALIĞA İNANIYOR

"Cem Uzan Türkiye’de Cumhurbaşkanı adayı olacakmış. Millet de ciddi ciddi bu saçmalığı tartışıyor. Yahu adam Türkiye’de yargılandı, 23 yıl hapse mahkum oldu. Nasıl aday olabilir? Yargılamalar adildi, bu cezalar yüzde 100 haklıdır demiyorum. Yıllarca bu ailenin Türkiye’ye verdiği zararları yazmış, bunlarla mücadele etmiş biri olarak dahi bunu söyleyemiyorum ama sonuç olarak mevcut durumda kesinleşmiş ama infaz edilememiş bir mahkumiyeti var ve Türkiye’ye gelemiyor bile.

ADAYLIĞINDAN BAHSEDENLERE GÜLÜYORUM HALİYLE

Bu durumda ciddi ciddi adaylığından bahsedenlere gülüyorum haliyle. İktidar yanlısı yazarlar ise şaşırmışlar, 'Yahu bu adam yakın zamana kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yere göğe koyamıyor sürekli övüyordu. Şimdi ne oldu da saldırıyor' diye. Ben onlara söyleyeyim de haberleri olsun.

UZAN'IN İKTİDARLA ANLAŞMA UMUDU VARDI

Yakın zaman değil ama Uzan’ın iktidar ile anlaşma umudu vardı. Aracılar vasıtasıyla görüşüyor, uygun koşullar ve bedeli mukabilinde Türkiye’ye dönüş imkanları yaratmaya çalışıyordu. Bir noktaya da vardığı zannı ve umudundaydı. Ancak kardeşi Hakan Uzan’ın İtalya’da Erdoğan'ın aile fertlerine dönük suç duyurusunda bulunması sonrası bu umutlar suya düştü. Hatta iddia o ki, Cem Uzan bu nedenle Hakan Uzan’la sıkı bir kavga etti."