Fatih Portakal AK PARTİ'de istifa edecek ismi açıkladı

Fatih Portakal AK PARTİ'de istifa edecek ismi açıkladı

Gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından çarpıcı bir iddiada bulundu ve istifası beklenen ismi açıkladı

Cahit Özkan son bir kaç gündür gündemden düşmüyor. AK PARTİ Grup Başkanvekili Cahit Özkan bilindiği gibi AK PARTİ'li yönetici Ömer Çelik'le ters düşmüştü.

Cahit Özkan'ın açıklamaları parti içerisinde de tartışmalara yol açmıştı. Peki ne demişti Cahit Özkan?

Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın programında şu ifadeleri kullanmıştı.

Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti

Cahit Özkan'ın bu sözlerine AK PARTİ sözcüsü Ömer Çelik anında yanıt vermiş ve partimizin görüşlerini yansıtmıyor demişti. Bu tartışmalar AK PARTİ içerisinde de devam ederken Fatih Portakal sosyal medya hesabından çarpıcı bir bilgi paylaştı ve şunları yazdı.

"Kanımca AKP’li Cahit Özkan’ın düşüncesi ile ifadesi arasında hatlar tamamen karışık. Yine kanımca “görevden alsınlar” diye yapıyor. O da teşekkür ederek gider artık"