İYİ Parti'nin RTÜK adayları belli oldu

İYİ Parti'nin RTÜK adayları belli oldu

TBMM Başkanlık Divanı, boş bulunan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliği kontenjanının, Taha Yücel’in üyelikten istifa ettiği 1 Temmuz tarihindeki parlamento aritmetiği esas alınarak belirlenmesini kararlaştırarak üyenin Ak Parti'den olmasını belirtmişti. İyi Parti Kontenjanın kendilerinin hakkı olduğunu belirterek adaylarını re’sen Meclis Başkanlığı’na bildirdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun imzası ile İYİ Partinin üye aday listesi Meclis Başkanlığı'na sunulurken aday listesinin ön yazısında, “Türkiye Büyük Millet Meclisinde halihazırdaki siyasi partilerin sandalye dağılımına göre, İYİ Parti Grubu'na düştüğü kesin olan RTÜK üyeliği için, Başkanlıkça, Grubumuzdan halen isim talep edilmediğinden, tarafımızca isimler ve özgeçmişleri ekte sunulmaktadır” denildi.

RTÜK ÜYELİĞİ İÇİN İDE VE AKDEMİR BİLDİRİLDİ

İYİ Partili Dervişoğlu Meclis Başkanlığı’nı “hukuka” davet ederken, “İYİ Parti bu hukuksuzluğun peşini bırakmayacaktır” ifadelerini kullandı.
Meclis Başkanlığı’na İYİ Parti tarafından RTÜK üyeliği için bildirilen isimler ise, İYİ Parti lideri Akşener’in basın danışmanı gazeteci Murat İde ve gazeteci Çiğdem Akdemir oldu. (DUVAR)