Mansur Yavaş adaylığı tek bir şartla kabul edecek

Mansur Yavaş adaylığı tek bir şartla kabul edecek

Haziran 2023'te yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimine bir yıldan az süre kala gözler, "Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına kim çıkacak?" sorusunun yanıtına çevrilirken dikkat çeken bir Mansur Yavaş iddiası var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık konusunda diretiyor. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ise çekinceleri var.

Halkın büyük bir bölümü ise Mansur Yavaş'ın aday olmasını istiyor.

Hal böyle iken durum iyice karışmış durumda.

Boldhaber.com haber muhabirlerinin derlemesine göre gazeteci Sedat Bozkurt, dikkat çeken bir iddiada bulundu. İddiasına göre Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adaylığını tek bir şartla kabul edecek.

Sedat Bozkurt'un yazısının ilgili bölümü

'İYİ PARTİLİLERİN AKILLARINDA YAVAŞ VAR'

"Bunu da Anadolu’nun sosyolojisi yani yüzde 70’e yüzde 30 oranıyla ifade edilen sağ-sol oylarıyla destekliyorlar. Akıllarında Mansur Yavaş var seçimi garanti alacak aday olarak. Ama meselenin sadece o olmadığını düşünenler de var ve Ankara Büyükşehir’in yönetimini gösteriyorlar buna örnek olarak.

Meral Akşener’in ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı zaman diliminde yaptığı çıkışları bir de böyle okumak lazım, parti içlerinde güçlerini tahkim ederek yol kazası yaşamak istemiyorlar. Bu çıkışlarla Kılıçdaroğlu partisinin tam desteğini almış lider oldu. Akşener de parti yönetimini ve tabanı ikna etmek için adımlar atıyor, 'vefa' hatırlatması yapıyor, 'ya kazanmazsak' diyerek de CHP’ye mesaj veriyor.

'YAVAŞ, ADAYLIĞI SADECE KILIÇDAROĞLU ÖNERİRSE KABUL EDER'

Bu işlerin hiç kolay olmayacağını ama olması gerektiğini en iyi masa etrafındakiler biliyor. Not olarak burada hatırlatalım Mansur Yavaş adaylığı sadece Kılıçdaroğlu önerirse kabul eder."

Yazının tamamı.