Otomobil almak isteyenler 75 bin tl altında olan ikinci el satılık araçları listeledik

Otomobil almak isteyenler 75 bin tl altında olan ikinci el satılık araçları listeledik

Yeni yıla otomobille girmek isteyen vatandaşların dikkatine, ikinci elde 75 bin tl nin altında bulabileceğiniz araçları sizler için listeledik.

Türkiye'de otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşların sayısı her zaman oldukça yüksek olmuştur. Araç satın almak isteyenler dönemsel piyasa ve ekonomik şartlar çerçevesinde taleplerini belirliyorlar. Son dönemlerde ise otomobil satın almak isteyenler kriterlerini tamamen değiştirdiler. Bu değişimin belirli sebepleri olmakla beraber ikinci el otomobil piyasasındaki bazı geleneklere son verildiği görülüyor.

YÜKSEK FİYAT ÖDENMEK İSTENMİYOR

Şu anda Türkiye'de yaşanan ekonomik belirsizlikten dolayı insanlar yüksek fiyatlar ödeyerek otomobil satın almak istemiyorlar. 6 ay sonra Türkiye'de hangi ekonomik ortamın oluşacağına dair bir öngörü yapılamadığı için insanlar birikimlerini farklı şekilde değerlendirmek istiyorlar. Otomobil ihtiyacı olanlar ise kriterlerini düşürerek tamamen düşük fiyatlı araçlara yöneldiler. Sıfır kilometre araçlarda indirim olsa da talepler ikinci el piyasasının kelepir araçlarına doğru yönlenmeye devam ediyor.

İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARINDA SON DURUM!

İkinci el otomobil satın almak isteyenler her ne kadar düşük fiyat arayışında olsalar da fiyatların hangi istikamette ilerleyeceğine dair araştırma da yapıyorlar. İkinci el otomobil piyasasında sıfır kilometre araç piyasasında olan indirimler henüz tam anlamıyla yansımadı. Bir fiyat düşüşü beklentisi var ama yüksek talep ve araç sahiplerinin fiyat düşüşüne uymamaları nedeniyle gerçekçi olmayan fiyatlar görülebiliyor. Sıfır kilometre bazı araçların fiyatları bile ikinci el araçlardan daha düşük olabiliyor. Ancak bu piyasa fiyatlamasının 15 Ocak'tan sonra kırılacağı ve fiyatlar da düşüş olacağı beklentisi güç kazanmaya başladı.

İKİNCİ EL OTOMOBİL PİYASASININ KELEPİR ARAÇLARI

Son dönemlerde ikinci el otomobil satın almak isteyenler lüks ve konfor tutkularını bir tarafa bırakmak zorunda kaldılar. Yüksek fiyatlı otomobil almak yerine ihtiyaçlarını karşılayacak eski model araçlara yönelen insanlar piyasanın bu yönde şekillenmesine neden oldular. Artık kelepir olaran adlandırılan ikinci el araçlar çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Bundan önce eski model oldukları için yüzlerine bakılmayan ikinci el araçlar bugünlerde satışa çıkar çıkmaz bir hafta içerisinde satılmaya başlandı.

75 BİN TL ALTI FİYATLA SATILAN İKİNCİ EL ARAÇLAR

Şu anda ikinci el araç piyasasında 75 Bin TL altında fiyatlarla satılan araçlar merak ediliyor. İşte kelepir denilebilen ikinci el araçların listesi ve fiyatları:

-2001 model Renault Megane 1.9 DTi RTE: 72 Bin TL
-2006 model Citroen Berlingo 1.6 HDi Combi X: 68 Bin TL
-2009 model Fiat Albea 1.4 Fire Dynamic: 62 Bin TL
-2002 model Renault Clio 1.5 dCi Authentique: 67 Bin TL
-2000 model Toyota Corolla 1.6 Terra: 75 Bin TL
-2001 model Rneault Megane 1.6 Coupe Dynamique: 65 Bin TL
-2005 model Ford Fiesta Van 1.4 TDCi: 69 Bin TL
-2011 model Fiat Albea Sole 1.3 Multijet Premio: 65 Bin TL
-2000 model Hyundai Accent 1.3 LX: 71 Bin TL
-2001 model Fiat Siena 1.6 HL: 61 Bin TL
-2004 model Chevrolet Kalos 1.2 SE: 68 Bin TL
-2000 model Peugeot 206 1.6 Roland Garros: 65 Bin TL
-2007 model Dacia Logan 1.5 dCi Ambiance: 63 Bin TL