Özer Sencar'dan 'algı yaratıyor' diyen Fatih Altaylı'ya cevap!

Özer Sencar'dan 'algı yaratıyor' diyen Fatih Altaylı'ya cevap!

Metropoll Araştırma'nın sahibi Özer Sencar, kendisi hakkında siyasi mühendislik yaptığını söyleyen HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'ya sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla yanıt verdi.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, “Bir mühendislik şirketi: Metropoll” başlıklı bir yazı yazarak büyük bir tartışma başlattı.

Fatih Altaylı yazısında, Metropoll Araştırma'nın sahibi Özer Sencar’ın, anket yapmayıp algı yarattığını öne sürdü. Altaylı, "Bana sorarsanız ortada Metropoll’un yaptığı bir anket falan yok. Masa başı siyaset mühendisliğini 'anketçilik' olarak sunuyor. Kendi fikirlerini 'anket sonucu' diye pazarlıyor” iddiasında bulundu.

Ayrıca Fatih Altaylı yazısının devamında, “Çok açık ki, Özer Sencar tamamen siyasi mühendislik yapıyor, algı oluşturmak için "araştırma şirketi” adını kullanıyor. Bana sorarsanız kendisinden ve şirketinden mümkün olduğunca uzak durmak, yayınladığı 'sözde anketleri' asla ciddiye almamak, hatta bunlardan bahsetmemek bile lazım. En ufak bir güvenilirliği yok” ifadelerine yer verdi.

ÖZER SENCAR'DAN JET HIZINDA YANIT

Altaylı’nın yazısının ardından Özer Sencar açıklamalarda bulundu.

“Siyasi mühendislik” yapmakla itham edilen Sencar, Twitter hesabından "Fatih Altaylı baltasını taşa vurdu. Kendisi adına iki kez arandım ve programına davet edilmiştim son bir yılda ve kabul etmemiştim" diye yanıt verdi.