Prof. Dr. Naci Görür'den siyasilere deprem çağrısı

Prof. Dr. Naci Görür'den siyasilere deprem çağrısı

Bugünden tezi yok, deprem planlarını ve vaatlerini açıklasınlar açıklamasında bulunan Prof. Dr. Naci Görür'den siyasilere deprem çağrısı geldi.

İzmir'de meydana gelen depremin ardından Bilim Akademisi üyesi jeolog Prof. Dr. Naci Görür, siyasi partilere, “Afet boyutunda depremlerin ne zaman olacağı belli değil ama günün birinde gelirler. Bu kadar ısrarlı tedbir alın denilmişken çok sayıda insanımızı kaybedersek siyasiler halkın karşısına nasıl çıkacak. Bugünden tezi yok, deprem planlarını ve vaatlerini açıklasınlar” diyerek seslendi.

Prof. Dr. Naci Görür, kentlerin olası meydana gelecek depremlere hazırlanması konusunda siyasi parti liderlerine çağrıda bulundu ve sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti.

“Kentlerimizi depreme hazırlama önemli. Halkın büyük çoğunluğu artık bunun bilincinde. Afet boyutunda depremlerin ne zaman olacağı belli değil ama günün birinde gelirler. Bu kadar ısrarlı tedbir alın denilmişken çok sayıda insanımızı kaybedersek siyasiler halkın karşısına nasıl çıkacak.

Bugünden tezi yok, deprem planlarını ve vaatlerini açıklasınlar. Hükümete yeterince sesimizi duyuramadık ama, birçok konuda ne yapacağını söyleyen 6’lı masa kentlerimizi depreme nasıl hazırlayacak mesela? Bir planları var mı? Sevgiyle.”

Naci Görür'ün açıklamasına iktidar ve muhalefet temsilcilerinden henüz bir yanıt ise gelmiş değil.