Sedat Peker: gundemi değiştirmek için Gülşen olayindan daha ciddi şeyler bulmaları gerekecek

Sedat Peker: gundemi değiştirmek için Gülşen olayindan daha ciddi şeyler bulmaları gerekecek

Sedat Peker'in Gülşen iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, nisan ayında konser veren şarkıcı Gülşen'in gitaristiyle şakalaşırken, "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" sözlerine ilişkin soruşturma açılmasına tepki gösterdi

Kendi iddialarının gündemden düşürülmesi için bu görüntülerin dolaşıma sokulduğunu savunan Peker, "Ulan namusu aldığı maaş kadar olanlar, görünen o ki benim açıklamalarımı baskılamak için toplumun hassas dengelerini etkileyecek, geçmişte yaşanmış bazı olayları el altında bekletiyorsunuz. Centilmen savaşçı olarak size bir tavsiyem var; cephanenizi idareli kullanın" dedi; ardından şunları kaydetti:

"Çünkü bende bir oda dolusu evrak ve ses kaydı var. Şarkıcı Gülşen'in 30 Nisan’da söylemiş olduğu bir sözü, tam da benim açıklama yaptığım gün gündeme getirmek aslında iyi bir stratejiydi. Gülşen Hanım'ın söylediği sözü tasvip etmek mümkün değil.

Bazı vakıflarda ve Kuran kurslarında erkek çocuklarına tecavüz edildiğinde, o dönemki Aile Bakanı 'Bir kereden bir şey olmaz' tarzında açıklama yaptığında, o bakanı ayıplasaydınız, hatta lanetleseydiniz belki bu gün gösterdiğiniz tepkide daha çok haklılık payınız olurdu.