TikTok'a ücretli abonelik özelliği eklenecek

TikTok'a ücretli abonelik özelliği eklenecek

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu TikTok'a ücretli abonelik özelliğinin ekleneceği öğrenildi.

Genç kuşakta büyük ilgi gören TikTok uygulaması yeni özellikler üzerinde çalışmalar yürütüyor. Türkiye'de de milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok yeni bir özellik için kolları sıvadı.

Webtekno'nun haberine göre, TikTok’a gelecek yeni özellikle birlikte TikTok kullanıcıları, desteklemek istedikleri içerik üreticilerine aylık belli bir ücret karşılığında abone olabilecekler. Aylık abonelikle birlikte YouTube ve Twitch gibi platformlarda olduğu gibi kullanıcılar, abonelere özel sohbet, emote’lar ve rozetler gibi pek çok özelliğe sahip olacak.

Fakat tüm bu özelliklerin yanı sıra diğer platformlardan farklı olarak kullanıcılar, canlı yayın sırasında içerik üreticilerinin kameralarını da kontrol edebilecekler. Aynı şekilde içerik üreticileri, abonelerine özel şekilde canlı yayın odalarını kişiselleştirebilecekler.

İçerik üreticilerinin ücretli abonelik özelliğinden faydalanması için neler gerekiyor?


TikTok tarafından paylaşılan bilgilere göre ücretli abonelik özelliğini aktifleştirmek isteyen içerik üreticileri 18 yaşından büyük olmak zorunda. Bununla birlikte bu içerikten faydalanmak isteyenlerin en az bin takipçiye sahip olması gerekiyor.

Özellik, 26 Mayıs’tan itibaren TikTok’ta kullanılabilir olacak. Özellikten şu anlık yalnızca TikTok davetiyle kabul edilen içerik üreticileri faydalanabilecek.