Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Bakan Kirişçi'yi Ziyaret Etti

Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Bakan Kirişçi'yi Ziyaret Etti

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi ziyaret eden Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği heyeti dernek çalışmaları hakkında bakan Kirişçi'ye bilgi verdiler

Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Halit Kanak ve Adana Şube Başkanı Ümit Özlü, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi makamında ziyaret etti.

Adana ve Ülkemiz’in tarım politikaları ile Türk Dünyası ülkelerini kapsayan Tarım Şurası ve Hatıra Ormanlarının konuşulduğu toplantıda, Türk Dünyası Adana Şube Başkanı Ümit Özlü, Adana tarımı ile ilgili ‘’ Tarım Sorunları ve Çözüm Önerileri’’ konulu bir rapor sundu.

Büyük Türk Birliği Projesinin sosyal, kültürel ve ekonomik kazanımlarının önemine de vurgu yapılan ziyarette, Bakan Kirişçi, Çukurova ve Ülke genelinde stratejik tarım ürünleri yetiştirilmesi hakkında tavsiyelerde bulundu.

Ziyarette, Türk Dünyası Genel Başkanı Halit Kanakve Adana Şube Başkanı Ümit Özlü’nün yanı sıra, Prof. Dr. Selahattin Serin, Yalçın Kartal, Nermin Şen Pürçüklü, Zafer Ceyhun Büyük ve Fatma Özlü hazır bulundu.