Ünlü isim son anket sonucunu paylaştı

Ünlü isim son anket sonucunu paylaştı

Gazeteci yazar Orhan Uğuroğlu bugünkü yazısında çarpıcı ifadeler kullandı. Son anket sonucu üzerinden Erdoğan'a seslenen Uğuroğlu “Şu gerçeği oku Erdoğan” dedi.

Gazeteci yazar Orhan Uğuroğlu bugün kaleme aldığı “Millet ''Yandım Allah'' diyor duymuyor musun Erdoğan?” başlıklı yazısında son anket sonuçlarına yer verdi. Uğuroğlu, elektrikte aylık tüketim kotasının 150 kWh’den 210 kWh’ye çıkarılmasına tepki göstererek, “Çok çok teşekkürler etmiyoruz Recep Tayyip Erdoğan, millet, "zamları geri al" diyor… Millet; "Elektrik çarptı bizi, doğal gaz zehirledi bizi ilaveten gıda ürünlerinin fiyatları ile beslenemiyoruz" diyor Erdoğan… Millet, "Yandım Allah" diyor duymuyor musun Erdoğan?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eleştirileri yönelten Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, “Kaşıkla verdiğin 3 kuruşluk maaş artışlarını misliyle geri alıyor milletin isyanını görmüyor musun Erdoğan? Of of… Sesimizi duymuyor musun Erdoğan? Kimse yok mu etrafında bu sesi, sana bu feryatları duyuracak Erdoğan? Yazdıklarımızı sana okutmuyorlar mı ya da sen okumuyor musun Erdoğan? Erdoğan, Erdoğan… Bu millete dedin ki; - "Verin bu kardeşinize oylarınızı, bakın nasıl uçacağız…" Verdi bu saf, temiz ve fakir millet sana yüzde 51 oy… Ne oldu Erdoğan? Millet uçurumdan aşağı uçtu Erdoğan… Bak açık seçik yazıyorum bu büyük millet; Senin ekonomi programı yüzünden, bu büyük millet yoksullaştı, fakirleşti, aç kaldı, açıkta kaldı… Senin yönetememen yüzünden bu acı ekonomik tablo yaşandı.” diye yazdı.

Son anket sonuçları üzerinden Erdoğan’a seslenen Orhan Uğuroğlu, “24 Haziran 2018 milletvekili seçiminin resmî sonuçları ile Ocak 2022 araştırma sonuçları geçerli oylar üzerinden kıyaslandığında AREA şirketinin ortaya çıkardığı şu gerçeği oku Erdoğan” dedi.

Orhan Uğuroğlu, yazısının bir kısmına şöyle devam etti:

- AK Parti'nin oylarının %10,6 oranında düştüğü görülmektedir. (%42,6'dan %32,0'a)

- CHP'nin oylarında %4,5 oranında artış olduğu görülmektedir. (%22,6'dan %27,1'e)

- İYİ Parti'nin oylarında %5,4 oranında artış görülmektedir. (%10,0'dan %15,4'e)

- Cumhur İttifakı'nın oylarında %13,5 oranında düşüş olduğu (%53,7'den %40,2'ye),

- Millet İttifakı'nın oylarında %9,8 oranında artış olduğu görülmektedir. (%32,7'den %42,5'e)

Erdoğan bitmedi, "Tek Adam Rejimi" için bak millet ne düşünüyor:

- Başarılı: %20,9

- Başarısız: %73,9

- Fikir Belirtmeyen: %5,2

İşte bu tablo senin iktidarının sonuna geldiğinin net sonucudur.

Erdoğan bitmedi, "Faiz sebep enflasyon sonuç" doktrini ile yazdığın "Ekonomi" kitabı ile uyguladığın "Hükümetin ekonomi politikasını" bak millet nasıl değerlendiriyor:

- Başarılı: %21,2

- Başarısız: %73,7

- Fikir Belirtmeyen: %5,1

Erdoğan bitmedi, "Ailelerin toplam geliri göz önünde tutulduğunda geçen yıla göre satın alma gücü" bak nasıl değişti?

- Arttı: %5,6

- Aynı kaldı: %13,6

- Azaldı: %80,8

Erdoğan bitmedi, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde terör örgütleri ile bağlantılı kişiler bilinçli olarak işe alınıyor" iddiasına millet bak ne diyor?

- Evet %25,2

- Hayır %58,2

- Fikir Belirtmeyen %16,6

Erdoğan bitmedi, "Türkiye'deki İslami cemaat ve tarikatlarla ilgili genel kanaatiniz nedir?" sorusuna bak ne yanıt verildi:

- Olumlu %19,4

- Olumsuz %67,1

- Fikir Belirtmeyen %13,5

Erdoğan bitmedi, milletin "Yüzde 30 üstü oy alan 4 liderle ilgili genel kanaat oyu" bak nasıl sıralandı:

- Meral Akşener: %42,8

- Recep Tayyip Erdoğan: %39,5

- Kemal Kılıçdaroğlu: %34,7

- Ali Babacan: %33,7