WhatsApp, Android arayüzünü değiştirme kararı aldı! Yeni görünüm nasıl?

WhatsApp, Android arayüzünü değiştirme kararı aldı! Yeni görünüm nasıl?

Mobil uygulama devi WhatsApp yeni bir güncelleme yapacak. Ancak bu güncelleme sadece Android cihazlar için geçerli olacak

Dünyanın dört bir yanında kullanılan WhatsApp flaş bri değişiklik için düğmeye bastı!

WhatsApp yeni bir güncelleme için hazırlanıyor. Uygulamada ara yüz değişikliği olacak. Ancak söz konusu yenilikten sadece android cihaz sahipleri etkilenecek. WhatsApp uygulaması tarafından yapılacak bu yenilikle ilgili detaylarda belli oldu. WhatsApp uygulamasındaki değişiklikteki yeni ara yüz belli oldu.

shiftdelete.net sitesinden Helin Pastacı yeni ara yüzle ilgili tüm detayları paylaştı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, durum arayüzünü tıpkı iOS cihazlarda olduğu gibi Android cihazlara da aynı hale getiriyor. Android cihazlarda durum oluştururken sol alt kısımda yer alan emoji, yazı ve renk paleti simgeleri ekranın sağ üst tarafına taşınacak.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ayrıca paylaşılacak durumların kimlerin izleyebilmesini hızlı bir şekilde değiştirmek için de alt kısımda bir etiket sunacak. Kullanıcılar bu sayede durumlarının kimlerin izleyebileceğini pratik bir şekilde değiştirecek. Şu anda WhatsApp kullanıcıları, durumun kimlerin görebileceğini Ayarlar ve Gizlilik kısmında değiştiriyor.

whatsapp-android-durum-arayuzu-degistiriyor1.png

Test aşamasında olan yeni arayüzün ve gizlilik özelliğinin kısa süre sonra kararlı sürüme gelecek. Popüler uygulama, geçtiğimiz günlerde emoji ile mesajlara tepki verme özelliğini tüm kullanıcılar için getirmişti. Ardından da yeniliklere bunlarla kalmayarak sohbet filtreleme hızlı yanıt verme özelliklerini de test etmeye başladı.