Canan Karatay sigarayı bıraktıracak formülü verdi kesinlikle denenmeli

Canan Karatay sigarayı bıraktıracak formülü verdi kesinlikle denenmeli

Uzun bir süredir ekranlardan uzak kalan Canan Karatay, Akşam gazetesine konuştu ve sigarayı bıraktıracak formülü açıkladı

Uzun bir süredir ekranlardan uzak kalan Canan Karatay, Akşam gazetesine özel bir röportaj verdi. Sağlıklı beslenme konusundaki uyarılarıyla dikkat çeken Canan Karatay bu kez yaptığı açıklamada sigarayı bıraktıracak formül hakkında kısa bir bilgi paylaştı.

Yaptığı her açıklamada Kaya tuzunun önemine dikkat çeken Canan Karatay, Akşam gazetesine yaptığı özel açıklamalarda da kaya tuzu hakkında önemli bilgiler verdi. Sigarayı bir türlü bırakamayanlar için Canan Karatay'ın önerisi doğrudan kaya tuzu ile bağlantılı çıktı. Bakın Canan Karatay'ın açıkladığı neler.


"Kaya tuzu tuz değildir. Kaya tuzunun yüzde 30-35'i tuzdur yüzde 80'i mineraldir. Katkı maddesi olmadan vücuda girmesi lazım. Yurt dışında tuz tedavi odaları var.

Evimde kaya tuzu lambaları var. Kaya tuzu vücuttaki tüm metalleri atar. Kaya tuzu emdiğiniz zaman ağzınızda bozulmuş olan tat duyguları reset olur.

Hazır yiyecekler dilde 5. Bir tat duyusu geliştiriyor. Çocuklar, gençler kadınlar kola, şekerli içeceklerde bunu arıyor. İşte bunu resetlemek için veya sigarayı bırakmak istiyorsanız ağzınıza tuz koyup emeceksiniz. Peygamber efendimiz her yemekten önce tuz yemez miydi?"


Canan Karatay tarafından önerilen kaya tuzunun faydaları nelerdir?

Kaya tuzu genelde Anadolu mutfağından eksik olmaz. Hatta bir çok ev hanımı turşu yaparken bu tuzdan kullanır. Kaya tuzunun yemeklere de eklenmesi öneriliyor.

Kaya tuzunun başlıca faydalarını açıklayan uzmanlar şu bilgileri verdiler.

Kaya tuzu hazmı kolaylaştırdığı için hazımsızlığa iyi gelmektedir.

Kaya tuzunun sindirim sistemine de faydaları bulunuyor ( Gaz sorununa iyi gelir, Mide yanmasını ortadan kaldırır, Gastriti önler )

Vücudun tuz dengesini sağlar, kan dolaşımını hızlandırır aynı zamanda vücudun daha sağlıklı olmasını sağlar. Kemik ve kas ağrılarına karşın da kaya tuzunun faydaları saymakla bitmemektedir.