Ahmet Hakan muhalefete meydan okudu! Hep gereğini yaptım, yaparım, yapacağım

Ahmet Hakan muhalefete meydan okudu! Hep gereğini yaptım, yaparım, yapacağım

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D - CNN Türk ortak yayınında Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'nin bir sorusu üzerine "Vallahi Abdulkadir Bey köşende gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor..." açıklamasında bulunmuştu. O sözler gündem olunca Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesindeki yazısında yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidara yakın gazetecilerle yapmış olduğu canlı yayın gündemden düşmüyor. Tartışmaların odağındaki Hürriyet genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan yazdığı son yazıyla eleştirilere yanıt verdi ve muhalefete meydan okudu.

Ahmet Hakan, programda yaşananlarla kaleme aldığı son köşe yazısında "Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Kanal D / CNN Türk ortak yayınında yaptığımız söyleşide... Konu bir ara muhalefete geldi. Muhalefet konusunda ısrarlı sorular sorulunca... Erdoğan, gülerek ve şaka yaptığını belli ederek... “Ahmet Bey, o konuda yazılarıyla gereğini yapıyor” türü bir cümle kurdu" dedi.

Erdoğan'ın sözlerini 'şaka' diye nitelendiren Hakan "Bir şakanın bu kadar büyütüleceğini, üzerinde tepinileceğini, dallandırılıp budaklandırılacağını düşünmediğim için... Program sırasında konuyla ilgili bir şey deme gereğini duymadım" diyerek şöyle devam etti:

Ama ekran başına oturup açık kovalayan düşmanımız çok Allah’a şükür. Baktım gördüm ki onlar durmamışlar. Tepinmişler Allah tepinmişler. Küfürler, hakaretler, iftiralar falan. Yazdıklarım ortadadır. Ben hiçbir zaman, bir iktidar partisi temsilcisi gibi davranarak kıyasıya bir muhalefet eleştirisinin içine girmedim. Muhalefete yönelik eleştirilerim, çoğunlukla yapıcı eleştirilerdir.

Bu arada şunu da söylemeliyim: Yazı hayatıma başladığım ilk günden bugüne kadar... İnanmadığım tek bir harfi bile yazmadım. Ben hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapıyorum, yapacağım. Vicdanımın gereğine dayanarak yazdıklarımın kimin işine yaradığını zerre kadar umursamadım, umursamıyorum, umursamayacağım.