Altılı masa ile Abdullah Gül arasında görüşme olmadı

Altılı masa ile Abdullah Gül arasında görüşme olmadı

Millet ittifakına göre "Altılı Masa ile Abdullah Gül arasında adaylık konusunda bir görüşme olmadı"İktidara yakın medyada ise Abdullah Gül'ün çatı aday olabileceği öne sürülmüştü.

Millet ittifakı çatısı altında bulunan Altılı Masa'nın kurmayları, ortak aday konusunda son dönemde kulislerde ismi yeniden gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bu anlamda bir görüşme ve temas yapılmadığını söyleyerek, "Öncelik, Altılı Masa'dan bir ismin aday olarak çıkması. Çıkmazsa, dışarıdan bir isim konuşulur ama Altılı Masa'da uygun isimler var" değerlendirmesini yaptılar.

Milliyet'ten Mehtap Gökdemir'in haberine göre, Gül'e yakın bir kaynak ise "Kendisinin bu konuda herhangi bir teması, herhangi bir görüşmesi yok. Kendisinin dışında gelişen bir durum söz konusu. Abdullah Bey’den bağımsız gelişiyor" ifadesini kullandı. Gül’ün Altılı Masa'nın ortak adayı olma ihtimali için "Biraz zayıf bir ihtimal gibi duruyor" görüşünü dile getiren aynı kaynak, "Ama 2018’de sağlanamayan mutabakat sağlanabilirse, Abdullah Bey’in de birtakım şartları olur. Tek aday olmak ister" dedi.

Öte yandan Abdullah Gül cephesinden gelen bilgilere göre de Gül adaylık düşünmüyor