BİM bu ürünlere tam %40 indirim yaptı, yetişen alıyor

BİM bu ürünlere tam %40 indirim yaptı, yetişen alıyor

Bim yaptığı açıklama ile 40'dan fazla ürüne %8 ila %40 arasında indirim olacak. Bim ürünlerinde indirim oldu mu ? Bim'de indirim oldu mu ?

Türkiye'nin en büyük zincir marketlere arasında bulunan BİM market, dolar kurunun düşmesi sonrasında fiyatlarında indirime gittiğini açıkladı. BİM market tarafından yapılan bu açıklama sonrasında ünlü Market zincirinin müşterileri ise hangi ürünlerde yüzde kaç indirim olduğunu merak etmeye başladı. Peki BİM market ürünlerinde indirim yaptı mı? BİM market hangi ürünlerde yüzde kaç indirim yaptı?

BİM %40’A VARAN İNDİRİM YAPTI

Döviz kurunda yaşanan oynaklık sonrasında birçok market raflardaki ürünlerine zam yapmış ve tüketicilerden tepki çekmişti. döviz kurlarının düşmesi sonrası ise vatandaşlar marketlerin ürünlerde indirime gitmesini istemişti. Bu konuda hükümetten ve çeşitli kanatlardan da çok fazla Çağrı gelmişti. Daha önce Şok Market, Migros ve Carrefour indirim açıklaması yapmıştı. BİM marketten de beklenen indirim açıklaması Nihayet geldi. BİM market, raflarında bulunan 40'tan fazla ürüne %8 ila %40 arasında indirim yaptığını duyurdu. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda geçtiğimiz hafta dolar kurunda yaşanan düşüşün umut verici olduğunu belirterek alış fiyatlarının aşağıya çekilmesi halinde raf fiyatlarını aşağıya doğru güncelleyeceklerini söyledi.

bim-market-indirim-yapti-mi-bim-hangi-urunlerde-yuzde-kac-indirim-yapti-2.webp

HANGİ MARKETLER İNDİRİM YAPTI?

BİM market dışında hangi marketlerin fiyat indirimi yaptı da merak ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan CarrefourSA ayçiçek yağı, sütü, tuvalet kağıdı, kağıt havlu gibi ürünlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda üründe %30’a varan indirim yaptığını açıkladı. Yine Migros markette çeşitli ürünlerin yanı sıra sebze ve meyve reyonunda yüzde on indirim uygulamaya başladığını duyurmuştu.