KİMSE İŞSİZ KALMAYACAK ! KENDİ İŞİNİZİN PATRONU OLACAKSINIZ !!

KİMSE İŞSİZ KALMAYACAK ! KENDİ İŞİNİZİN PATRONU OLACAKSINIZ !!

Yeni işyeri açmak için kredi ve hibe almak isteyen, Genç ve Kadın girişimciler 2021 yılının ayrıcalıkları yine yaşamaya devam edeceksiniz. Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun. Bu haber sayesinde herşey çok farklı olacak...

KOSGEB 35 Yaş altı olmanız durumunda doğrudan 15.000 TL Perakende dükkanı bile açsanız hibe verecek. Türkiye Halk Bankası 350 bin TL Olmak üzere ana parasını 6 ay sonra ödemeye başlayacağınız faizsiz kredi verecek. Yıllık 75.000 TL olmak üzere gelir vergilerini ödemeyeceğiniz kredi fırsatı. Devlet destekleri sadece bunlarla sınırlı değil. Başkaca isterseniz bankaların sizlere özel en az 6 ay ödemesiz 24 ay vadeli kefilsiz kredi çekebileceksiniz. nasıl olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

1569730924567-gjghjk.jpg

KOSGEB KREDİSİ NASIL ALINIR ?

2021 Yılı itibari ile KOSGEB işyeri kurma fikri olan girişimciler için destek miktarını 65 bin TL ye çıkardı bu miktar daha önce 55 bin TL idi. İmalat sektöründe yer alacak olan girişimciler için bu oran 225.000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Geleneksel Girişimcilik Destek Programı 65.000 TL hibe ( tekhlikeli iş kollarında olması durumunda sertifika desteği ile) ileri Girişimcilik Destek Programı 270.000 TL Hibe

İşyeri açmak için oluşturulan bu iki fırsatı kaçırmamanızı öneririm.

65 Bin TL Geleneksel Girişimcilik Destek Programı Detayları, Bu desteği alabilmek için aşağıdaki şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde destekten yararlanamayacaksınız.

-Uzaktan Eğitim ile Geleneksel Girişimcilik Eğitimi alarak girişimcilik sertifikası almanız.

-Kuracağınız iş fikrinin mutlaka KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alması.

Bu iki şartı ve adımı sağlamanız takdirde Geleneksel Girişimcilik Destek programı olanaklarından istifade edebilirsiniz.

unnamed.jpg

270 Bin TL ileri Girişimci Destek Programı Detayları, Bu desteği alabilmek için aşağıdaki şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde destekten yararlanamayacaksınız.

-İlk olarak Geleneksel Girişimcilik Eğitimi daha sonra da İleri Girişimcilik Eğitimi almanız gerekmektedir.

-İŞ fikriniz İMALAT Kategorisinde yer alması gerekmektedir.

FAİZSİZ İŞ YERİ AÇMA KREDİSİ NASIL ALINIR ?

Girişimcilik Geliştirme Destek programları bilindiği üzere artık iki şekilde yapılmaktadır. Biri Geleneksel bir diğeri ise ileri Girişimcilik Destek programıdır. İki destek programının içeriğini yukarıda incelendiğinde içerisinde faizsiz kredi kelimeleri geçmemektedir. Neden geçmediğini bizde bilmiyoruz. Peki o zaman KOSGEB yeni iş yeri açanlara faizsiz kredi vermiyor mu diye soracak olursak, Cevabını hemen verelim Cevabımız evet veriyor, ama faizsiz krediyi başka bir kampanya altından veriyor. Bu kampanyanın adı ise KOBİ Finansman Destek Programıdır.

Birçok banka da yeni iş yeri açma fikri olan bireylere zaman zaman farklı kampanyalar yapmakta, Bankaların sitelerini takip ederek bu kampanyaların şartlarını ve size en uygun olanı seçebilirsiniz. Eğer ki sizin de böyle bir hayaliniz varsa bir an önce hibe desteklerinden faydalanmak için başvuruda bulunun.